Maksukorralduse suurimad muudatused

Kaubanduskoda ootab ettevõtjate arvamusi maksukorralduse seaduse muutmise kohta, millega antaks maksuhaldurile õigus teostada  menetlustoiminguid ka enne deklaratsiooni esitamise tähtaja saabumist.

Keda mõjutab?
Muudatused mõjutavad kõiki ettevõtjaid.

Mis on olulisemad muudatused?
• Maksuhaldurile soovitakse anda õigus põhjendatud kahtluse korral teostada menetlustoiminguid (nt nõuda ettevõttelt teavet ja dokumente, viia läbi vaatlust, teha dokumentidest ärakirju ja väljavõtteid) õigusrikkumise ennetamise eesmärgil igal ajal ehk siis nii enne kui ka pärast maksudeklaratsiooni esitamist. Hetkel ei ole maksuhalduril selget õigust teostada menetlustoiminguid enne deklaratsiooni esitamist.
• Kaubanduskoja ettepanekul soovitakse seadusesse viia põhimõte, et maksu- ja tolliamet avaldab kord kvartalis oma veebilehel käibedeklaratsioonis esitatud maksustatava käibe summa ning maksukohustuslaste töötamise registris registreeritud tööd tegevate isikute arvu. Avalikustamise näitab, kui palju ettevõtted reaalselt riigieelarvesse panustavad ning aitab seeläbi kaasa ettevõtjate positiivse kuvandi tugevdamisele. Lisaks võib nimetatud andmete avalikustamine aidata kaasa maksukuulekuse suurenemisele.
• Maksukorralduse seadust plaanitakse muuta selliselt, et oleks üheselt mõistetav, et töötamiseks loetakse ka tööandja juures töö tegemist tasu saamata ning eelnimetatud isikud tuleb töötamise registris registreerida.
• Maksuhaldurile soovitakse anda õigus päringu alusel saada sideettevõtjalt maksumenetluse läbiviimisel infot kliendi nime ja kontaktandmete kohta, kliendi sideettevõttega sõlmitud lepingute olemasolu ja sisu (teenuse liik) kohta, sideettevõtte kliendile väljastatud arvete ja nende tasumise kohta (arve tasunud isiku nimi ja milliselt kontolt arve tasuti).
• Muudatustega soovitakse täpsustada vastutusmenetluse regulatsiooni. Seadusesse soovitakse viia muu hulgas vastutusmenetluse alustamise ja isikute menetlusse kaasamise põhimõtted, tõendamise erisused võrreldes tavapärase maksumenetlusega, vastutusmenetluse lõppemise alused ning vastutusotsuse erisused võrreldes maksuotsusega.
• Rahandusministeerium soovib selgemalt reguleerida maksuhalduri õigusi vallasasjade vaatluste läbiviimise osas. Ettepaneku kohaselt võiks maksuhalduril olla õigus läbi viia vaatlusi maksukohustuslase majandus- või kutsetegevuses kasutatava vallasvara suhtes, mis on maksukohustuslase omandis või valduses, kuid ei asu tema majandus- või kutsetegevuses kasutataval maatükil, ehitises või ruumis.

Millal plaanitakse muudatused ellu viia?
Eelnõu töötatakse välja mai kuu jooksul ning muudatused plaanitakse jõustada 1. jaanuaril 2016. aastal.

Ettevõtjate arvamused on oodatud hiljemalt 4. maiks e-posti aadressile marko.udras@koda.ee.
Kavandatavate muudatustega saab lähemalt tutvuda siin:
Maksukorralduse seaduse muudatuste väljatöötamiskavatsus

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad