Mida on uut RP aprillinumbris?

Ilmunud on värske ajakiri Raamatupidamise Praktik, mille aprillinumbrist leiab kasulikku lugemist nii Soomes ettevõtjaks hakkamisest, naaberriikide palkadest kui Raamatupidajate Kogu värske juhi plaanidest.

Intervjuu Eesti Raamatupidajate Kogu juhi Margus Tammerajaga
Tuuli Seinberg, raamatupidaja.ee toimetaja
Eesti Raamatupidajate Kogu (ERK) visioon järgmiseks aastakümneks on olla raamatupidaja teejuht nii arvestusala muutustes kui ka tehnoloogiamaailma võimaluste kasutamisel. ERK liikmed on 10 aasta pärast kindlalt oma alal püsivad spetsialistid, tänu kellele kestab ja areneb 5000 aasta vanune auväärne raamatupidaja amet.

Aprillikuu persoon on Eesti Arengufondi ökonomist Annika Lentso
Silja Paavle, Õhtuleht
“Kui eelneva kümne aasta jooksul seatud eesmärgid nagu euro kasutuselevõtt ja NATO-sse astumine on Eestis täidetud, siis nüüd pole riigil tervikuna eesmärki. Kuid selleks, et midagi saavutada ja edasi areneda, on eesmärkide seadmine hädavajalik,” räägib Annika Lentso, Eesti Arengufondi ökonomist.

Ettevõtjaks Soome
Mari Kuljus, Kuljus Consulting Oy juhatuse liige
Registrid on tähtsad – kui kliendile arve esitanud ettevõttel puudub ettemaksuregistri registreering, on klient kohustatud arve summast enne väljamaksmist kinni pidama teatud osa ja kandma selle maksuameti kontole. Soomlane oskab raha küsida ning kaupade ja teenuste eest makstakse õiglast hinda. Nii sellel kui ka mitmel muul põhjusel tundub Soome ettevõtluskeskkond eestlasele tihti ahvatlevana.

Riskijuhtimise põhialused
Krisi Pungas, CGAP, Siseaudiitor.ee
Tänapäeva kiirelt muutuvas ja avatud maailmas on oluline olla paindlik ja kohaneda muutustega, kuid selle käigus ei tohi unustada oma (organisatsiooni) eesmärke. Eesmärkide saavutamiseks tuleks olla teadlik neid ohustavatest sündmustest ning riske teadlikult juhtida.

Õigus leping üles öelda
Irene Kull, Tartu Ülikooli õigusteaduskond, tsiviilõiguse professor
Lepinguliste suhete lõpetamise reguleerimine põhineb alati mingil arusaamal sellest, millistel väärtustel peaksid lepingulised suhted põhinema. Lepingut on võimalik käsitada ainult kui investeeringut, mille lõpetamine on õigustatud juhul, kui seda toetavad ratsionaalsed majanduslikud kaalutlused.

• Ülevaade naaberriikide palkadest
Taavi Alas
Teeme ülevaate, millist palka maksti 2014. aasta viimases kvartalis meie naaberriikides Lätis, Soomes ja Rootsis.

• Mikro- ja väikeettevõtete täiendavat halduskoormust tuleks vähendada
Velli Saaberg, RP peatoimetaja
Ajakiri RP uuris EVEA seisukohti tehtud seadusemuudatuste kohta ja ettepanekuid maksupettustega võitlemiseks. Vastab Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni tegevjuht Raivo Altmets.

• Kuidas olla töös motiveeritum?
Kaido Pajumaa, motivaator.ee koolitaja
Motivatsiooniuurija Daniel H. Pink ütleb, et inimesi paneb liikuma kahte tüüpi motivatsioon – sisemine ja väline. Väline motivatsioon väljendub mingites tegurites, mille pärast inimene midagi teeb – palk, kvartaliboonus, ametiauto, juhi kiitus jms. Sisemine motivatsioon väljendub aga tegevuses endas – inimene teeb seda tegevust sellest saadava sisemise naudingu tõttu.

Läbipõlemise ennetamine
Inga Ignatieva, kliiniline psühholoog OÜ Katriitos ja SA TÜK Psühhiaatriakliinikus
Vaevalt soovib keegi töötada teritamata kirvega. Töötaja ise on kõige tähtsam tööriist, keda peab hoidma ja kelle eest tuleb hoolitseda. Läbipõlemine on füüsilise, vaimse ja emotsionaalse kurnatuse seisund, mille põhjustajateks on püsiv või korduv emotsionaalne surve, mis on seotud pingelise ja kestva seotusega teiste inimestega.

Loe lisa: http://rp.aripaev.ee/

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

Tamro Eesti otsib RAAMATUPIDAJAT

Tamro Baltics OÜ

01. mai 2018

IuteCredit Europe otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Executive Lab Seach OÜ

03. mai 2018

Uudised

Tööriistad