Mida on uut RP aprillinumbris?

Ilmunud on värske ajakiri Raamatupidamise Praktik, mille aprillinumbrist leiab kasulikku lugemist nii Soomes ettevõtjaks hakkamisest, naaberriikide palkadest kui Raamatupidajate Kogu värske juhi plaanidest.

Intervjuu Eesti Raamatupidajate Kogu juhi Margus Tammerajaga
Tuuli Seinberg, raamatupidaja.ee toimetaja
Eesti Raamatupidajate Kogu (ERK) visioon järgmiseks aastakümneks on olla raamatupidaja teejuht nii arvestusala muutustes kui ka tehnoloogiamaailma võimaluste kasutamisel. ERK liikmed on 10 aasta pärast kindlalt oma alal püsivad spetsialistid, tänu kellele kestab ja areneb 5000 aasta vanune auväärne raamatupidaja amet.

Aprillikuu persoon on Eesti Arengufondi ökonomist Annika Lentso
Silja Paavle, Õhtuleht
“Kui eelneva kümne aasta jooksul seatud eesmärgid nagu euro kasutuselevõtt ja NATO-sse astumine on Eestis täidetud, siis nüüd pole riigil tervikuna eesmärki. Kuid selleks, et midagi saavutada ja edasi areneda, on eesmärkide seadmine hädavajalik,” räägib Annika Lentso, Eesti Arengufondi ökonomist.

Ettevõtjaks Soome
Mari Kuljus, Kuljus Consulting Oy juhatuse liige
Registrid on tähtsad – kui kliendile arve esitanud ettevõttel puudub ettemaksuregistri registreering, on klient kohustatud arve summast enne väljamaksmist kinni pidama teatud osa ja kandma selle maksuameti kontole. Soomlane oskab raha küsida ning kaupade ja teenuste eest makstakse õiglast hinda. Nii sellel kui ka mitmel muul põhjusel tundub Soome ettevõtluskeskkond eestlasele tihti ahvatlevana.

Riskijuhtimise põhialused
Krisi Pungas, CGAP, Siseaudiitor.ee
Tänapäeva kiirelt muutuvas ja avatud maailmas on oluline olla paindlik ja kohaneda muutustega, kuid selle käigus ei tohi unustada oma (organisatsiooni) eesmärke. Eesmärkide saavutamiseks tuleks olla teadlik neid ohustavatest sündmustest ning riske teadlikult juhtida.

Õigus leping üles öelda
Irene Kull, Tartu Ülikooli õigusteaduskond, tsiviilõiguse professor
Lepinguliste suhete lõpetamise reguleerimine põhineb alati mingil arusaamal sellest, millistel väärtustel peaksid lepingulised suhted põhinema. Lepingut on võimalik käsitada ainult kui investeeringut, mille lõpetamine on õigustatud juhul, kui seda toetavad ratsionaalsed majanduslikud kaalutlused.

• Ülevaade naaberriikide palkadest
Taavi Alas
Teeme ülevaate, millist palka maksti 2014. aasta viimases kvartalis meie naaberriikides Lätis, Soomes ja Rootsis.

• Mikro- ja väikeettevõtete täiendavat halduskoormust tuleks vähendada
Velli Saaberg, RP peatoimetaja
Ajakiri RP uuris EVEA seisukohti tehtud seadusemuudatuste kohta ja ettepanekuid maksupettustega võitlemiseks. Vastab Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni tegevjuht Raivo Altmets.

• Kuidas olla töös motiveeritum?
Kaido Pajumaa, motivaator.ee koolitaja
Motivatsiooniuurija Daniel H. Pink ütleb, et inimesi paneb liikuma kahte tüüpi motivatsioon – sisemine ja väline. Väline motivatsioon väljendub mingites tegurites, mille pärast inimene midagi teeb – palk, kvartaliboonus, ametiauto, juhi kiitus jms. Sisemine motivatsioon väljendub aga tegevuses endas – inimene teeb seda tegevust sellest saadava sisemise naudingu tõttu.

Läbipõlemise ennetamine
Inga Ignatieva, kliiniline psühholoog OÜ Katriitos ja SA TÜK Psühhiaatriakliinikus
Vaevalt soovib keegi töötada teritamata kirvega. Töötaja ise on kõige tähtsam tööriist, keda peab hoidma ja kelle eest tuleb hoolitseda. Läbipõlemine on füüsilise, vaimse ja emotsionaalse kurnatuse seisund, mille põhjustajateks on püsiv või korduv emotsionaalne surve, mis on seotud pingelise ja kestva seotusega teiste inimestega.

Loe lisa: http://rp.aripaev.ee/

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad