E-arve on asendanud otsekorralduse

Arved.ee keskkond
Arved.ee keskkond

Veidi rohkem kui aasta pärast otsekorraldusega pangamaksete lõpetamisest ja e-arve püsimakse lepingutele üle minemisest tehakse Eestis iga kuu ligi 1,7 miljonit e-arve makset.

Otsekorralduse sulgemisel leidus palju kahtlejaid: arvati, et uus e-arve teenus koos e-arve püsimakse lepinguga on tülikas, kulukas ja kasutajale keerukas. Tänased Eesti Panga ametlikud statistilised näitajad tõestavad vastupidist: e-arve teenuse on tarbijad väga hästi vastu võtnud.
Eesti Panga ametliku statistika järgi tehakse Eestis iga kuu ligi 1,7 miljonit makset, mille aluseks on  e-arve püsimakse leping. Neist 97% teevad kodumajapidamised ja 3% äriühingud. Sellega on Eesti saavutanud aasta peale otsekorraldusteenuse sulgemist otsekorralduse tippajaga samaväärse taseme.

E-arvele üle minekul sai müüja või teenuse pakkuja valida lahenduse – näiteks muuta kehtinud otsekorralduse panka e-arveks ja sulgeda kliendile seni harjumuspäraseks olnud arve edastamise või siis kasutada alternatiivi, kus klient sai peale otsekorralduse sulgemist edasi nii arvet harjumuspäraselt kui ka panka e-arve. Kulude poolelt võitsid ettevõtted, kes kasutasid esimesena kirjeldatud versiooni. Seejuures oli äärmiselt oluline korrektne kommunikatsioon, et vältida tarbijate seas segaduse tekkimist. Aasta peale otsekorraldusteenuse sulgemist saab väita, et muudatused olid maksjatele üldiselt arusaadavad ja e-arve teenusele üle minemisel raskusi ei esinenud.

E-arve turg on aastaga saanud juurde suure hulga väike-e-arveldajaid – turuosalised, kelle arvete maht on kuus isegi alla 10 arve (korteriühistud, huviringid jt). Lisaks on panga e-arvete turule lisandunud rida ettevõtteid, kes küll kasutasid e-arveid, kuid varem saatsid neid vaid oma äripartneritele raamatupidamisse. Nüüdne uudne pankade lahendus, mis võimaldab panna e-arved ennast ise tasuma, on tõstnud huvi ka arveldajates, kes omasid tehnilist võimekust, kuid ei kasutanud e-arve kõiki võimalusi.

Võib öelda, et 2013/2014 aastavahetusel õhus olnud turuosaliste kahtlused uudse e-arve püsimakse lepingu teenuse osas on saanud positiivse lahendi – turuosalised on teenuse omaks võtnud ja tarbijate hulk on samaväärne suletud otsekorraldusteenusega. Seejuures on näha positiivset trendi nii müüjate hulga kasvamise kui ka uute maksjate lisandumisega.

OpusCapita e-arve teenuste kohta loe SIIT!

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

Valdkonna tööpakkumised

Replace otsib RAAMATUPIDAJA-LAOARVESTAJAT

Replace OÜ

23. aprill 2018

Vaklak otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tammiste Personalibüroo OÜ

06. mai 2018

IuteCredit Europe otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Executive Lab Seach OÜ

03. mai 2018

Uudised

Tööriistad