E-arve on asendanud otsekorralduse

Arved.ee keskkond
Arved.ee keskkond

Veidi rohkem kui aasta pärast otsekorraldusega pangamaksete lõpetamisest ja e-arve püsimakse lepingutele üle minemisest tehakse Eestis iga kuu ligi 1,7 miljonit e-arve makset.

Otsekorralduse sulgemisel leidus palju kahtlejaid: arvati, et uus e-arve teenus koos e-arve püsimakse lepinguga on tülikas, kulukas ja kasutajale keerukas. Tänased Eesti Panga ametlikud statistilised näitajad tõestavad vastupidist: e-arve teenuse on tarbijad väga hästi vastu võtnud.
Eesti Panga ametliku statistika järgi tehakse Eestis iga kuu ligi 1,7 miljonit makset, mille aluseks on  e-arve püsimakse leping. Neist 97% teevad kodumajapidamised ja 3% äriühingud. Sellega on Eesti saavutanud aasta peale otsekorraldusteenuse sulgemist otsekorralduse tippajaga samaväärse taseme.

E-arvele üle minekul sai müüja või teenuse pakkuja valida lahenduse – näiteks muuta kehtinud otsekorralduse panka e-arveks ja sulgeda kliendile seni harjumuspäraseks olnud arve edastamise või siis kasutada alternatiivi, kus klient sai peale otsekorralduse sulgemist edasi nii arvet harjumuspäraselt kui ka panka e-arve. Kulude poolelt võitsid ettevõtted, kes kasutasid esimesena kirjeldatud versiooni. Seejuures oli äärmiselt oluline korrektne kommunikatsioon, et vältida tarbijate seas segaduse tekkimist. Aasta peale otsekorraldusteenuse sulgemist saab väita, et muudatused olid maksjatele üldiselt arusaadavad ja e-arve teenusele üle minemisel raskusi ei esinenud.

E-arve turg on aastaga saanud juurde suure hulga väike-e-arveldajaid – turuosalised, kelle arvete maht on kuus isegi alla 10 arve (korteriühistud, huviringid jt). Lisaks on panga e-arvete turule lisandunud rida ettevõtteid, kes küll kasutasid e-arveid, kuid varem saatsid neid vaid oma äripartneritele raamatupidamisse. Nüüdne uudne pankade lahendus, mis võimaldab panna e-arved ennast ise tasuma, on tõstnud huvi ka arveldajates, kes omasid tehnilist võimekust, kuid ei kasutanud e-arve kõiki võimalusi.

Võib öelda, et 2013/2014 aastavahetusel õhus olnud turuosaliste kahtlused uudse e-arve püsimakse lepingu teenuse osas on saanud positiivse lahendi – turuosalised on teenuse omaks võtnud ja tarbijate hulk on samaväärne suletud otsekorraldusteenusega. Seejuures on näha positiivset trendi nii müüjate hulga kasvamise kui ka uute maksjate lisandumisega.

OpusCapita e-arve teenuste kohta loe SIIT!

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

SmartAccounts - lihtsaim ja kiireim raamatupidamistarkvara pilves

SmartAccounts on majandustarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja mugavus.

Valdkonna tööpakkumised

Manpower is looking for a CHIEF ACCOUNTANT

Manpower OÜ

03. detsember 2017

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Uudised

Tööriistad