Maksukoormus langeb

Tulevane valitsusliit langetab kindlasti tööjõumaksu ja maksukoormust. Kuidas ja kui palju on koalitsioonikõnelusi pidavate erakondade esimeeste sõnul veel küsimärgi all.

Pärast eelmise nädala seisakut jätkusid täna koalitsioonikõneluste arutelud. Nüüd, kus Vabaerakond jäeti kõrvale ja läbirääkimisi peavad Reformierakond, IRL ja SDE, otsustati efektiivsema koostöö nimel muuta kõneluste formaati – lisaks suure laua taga istuvat erakondade delegatsiooni on paralleelselt töös ka valdkondade töörühmad, kus eksperdid püüavad erinevates teemades kokkulepetele jõuda. Peaminister Taavi Rõivase sõnul tundub pärast esimest päeva, et uus formaat lisab koalitsioonileppe loomisele kindlasti tempot. „Töörühmad jõudsid omajagu kokkulepeteni,“ ütles ta.

Sõlmküsimused lahenduseta
Leppe sõlmküsimustes aga ühisosani veel ei jõutud. Põhiküsimustena arutleti maksude, lastetoetuste ja haldusreformi üle. Kuigi konkreetseid kokkuleppeid ei avalikusta erakonnad enne, kui kogu koalitsioonilepe on koos, on Rõivase sõnul kindel, et uus valitsus langetab tööjõumakse ja maksukoormust. „Kuidas seda täpselt teha, seda me veel vaidleme. Lahendusi pole lihtne leida,“ ütles ta. Kui palju suudab uus valitsus maksukoormust langetada sõltub Rõivase sõnul sellest, milliseid katteallikaid selleks leitakse.

Teine ühine arusaam kolmel erakonnal on, et ellu tuleb viia ulatuslik haldusreform. See teema on kõige põletavam IRLile. Erakonna esimees Urmas Reinsalu ütles, et praegune kohalike omavalitsuste korraldusega ei saa rahul olla. „Katseid haldusreforme teha on olnud mitmeid, ent need pole õnnestunud. Oleme nende eest kallist hinda maksnud. Nüüd on vaja leida katse, mis ka toimiks,“ ütles ta. IRL esitas täna läbirääkimiste partneritele detailse plaani oma haldusreformi nägemusest. Kuna ka selles kokkuleppele veel ei jõutud, püütakse teemaga jätkata homme, kui arutluseks on riigireformi küsimused.

Töögrupid lisavad tempot
Rõivas ütles, et otse läbirääkimiste laua tagant tulles on tal tunne, et valdkondade töögrupid on efektiivsed ja teemades jõutakse rohkelt kokkulepeteni. „Tunne võib muidugi ekslik olla, kuna ma pole veel rühmade töötulemustesse põhjalikult süveneda jõudnud,“ ütles ta, lisades, et kindlasti jääb ka töörühmades küsimusi õhku.

Täna olid töös kolm töögruppi, milles osalesid erakondade esindajad antud valdkondades ja eksperdid. Arutleti nii maaelu, põllumajanduse ja ääremaastumise, õigusloome ja sisejulgeoleku ning kultuuri ja spordi valdkondade üle.

Maaelu töögrupis arutleti, kuidas luua töökohti ja soodustada ettevõtlust väljaspool linnasid. Samuti püüti leida lahendust, kuidas aidata inimestel soovi korral maale elama asuda. Õigusloome töörühm jõudis näiteks kokkuleppele, et soovitakse täide viia kiiremat ja isikute põhiõigusi arvestatav kriminaalmenetlus, julgeoleku asutuste ja prokuratuuri tsiviilkontrolli ajakohastamist ja täiendavaid piiranguid rasketele kurjategijatele.

Ka homme on töös kolm töörühma: keskkond ja energeetika, haridus, teadus, innovatsioon ja e-riik ning sotsiaal- ja tervishoiupoliitika ja tööturg.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad