Kehtestame kättemaksu!

Kättemaksu saavad kehtestada kodanikud, kui maksud muutuvad ebamõistlikuks, kirjutab Ernst & Young Baltic ASi partner ja juhatuse liige Ranno Tingas. Talle tundub, et Eestis võib seda vaja olla.

Valimiseelsel ajal räägiti palju, et eri makse on vaja muuta – nii tõsta kui ka langetada. Selgitused, miks, olid hägusemad. Stabiilsel riigil nagu Eesti ei ole väga palju võimalusi oma majanduse juhtimiseks/hoogustamiseks seaduste ja riiklike regulatsioonide abil.

Peaaegu ainus on riigieelarve ning selle peamine tuluosa – maksud. Riigieelarvet saab majanduskasvust kiiremini kasvatada makse tõstes, ning kui seda teha ei taheta, tuleb kelleltki midagi ära võtta, et seda teistele anda.

Õpetajate, arstide või päästeametnike suurem palgatõus vähendab teiste sissetulekut nii suhteliselt kui ka täiendava inflatsioonilise surve tõttu. Seetõttu on valitsuse soov oma käsi aina sügavamale ja sügavamale ettevõtjate taskusse suruda igati mõistetav, kuid siiski mitte mõistlik.

Peagi saame näha, milliseks uus koalitsioon kujuneb ja millised plaanid järgnevatel aastatel tahetakse ellu viia. Ettevõtjate jaoks on selles konkreetsed ohud, mis vähendavad motivatsiooni pingutada. Paljud ettevõtjad ei väsi mitte füüsiliselt töötegemisest ja maksude maksmisest, vaid vaimselt. Sellest sünnib meile kõigile ainult kahju.

Suur probleem on muidugi, kui naabrimees makse ei maksa ja sina maksad, siis tal läheb hästi ja sul mitte. Kuid veel suurem probleem on, kui vajume tagasi feodaalühiskonda, kus riiki „omavad” poliitikud ning avalik sektor tervikuna elab märkimisväärselt paremini (ilusamad kontorihooned, kõrgemad palgad, kaugemad „komandeeringud”) kui erasektor.

Täismahus artiklit loe tänasest  Äripäevast .

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad