Kehtestame kättemaksu!

Kättemaksu saavad kehtestada kodanikud, kui maksud muutuvad ebamõistlikuks, kirjutab Ernst & Young Baltic ASi partner ja juhatuse liige Ranno Tingas. Talle tundub, et Eestis võib seda vaja olla.

Valimiseelsel ajal räägiti palju, et eri makse on vaja muuta – nii tõsta kui ka langetada. Selgitused, miks, olid hägusemad. Stabiilsel riigil nagu Eesti ei ole väga palju võimalusi oma majanduse juhtimiseks/hoogustamiseks seaduste ja riiklike regulatsioonide abil.

Peaaegu ainus on riigieelarve ning selle peamine tuluosa – maksud. Riigieelarvet saab majanduskasvust kiiremini kasvatada makse tõstes, ning kui seda teha ei taheta, tuleb kelleltki midagi ära võtta, et seda teistele anda.

Õpetajate, arstide või päästeametnike suurem palgatõus vähendab teiste sissetulekut nii suhteliselt kui ka täiendava inflatsioonilise surve tõttu. Seetõttu on valitsuse soov oma käsi aina sügavamale ja sügavamale ettevõtjate taskusse suruda igati mõistetav, kuid siiski mitte mõistlik.

Peagi saame näha, milliseks uus koalitsioon kujuneb ja millised plaanid järgnevatel aastatel tahetakse ellu viia. Ettevõtjate jaoks on selles konkreetsed ohud, mis vähendavad motivatsiooni pingutada. Paljud ettevõtjad ei väsi mitte füüsiliselt töötegemisest ja maksude maksmisest, vaid vaimselt. Sellest sünnib meile kõigile ainult kahju.

Suur probleem on muidugi, kui naabrimees makse ei maksa ja sina maksad, siis tal läheb hästi ja sul mitte. Kuid veel suurem probleem on, kui vajume tagasi feodaalühiskonda, kus riiki „omavad” poliitikud ning avalik sektor tervikuna elab märkimisväärselt paremini (ilusamad kontorihooned, kõrgemad palgad, kaugemad „komandeeringud”) kui erasektor.

Täismahus artiklit loe tänasest  Äripäevast .

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SmartAccounts - lihtsaim ja kiireim raamatupidamistarkvara pilves

SmartAccounts on majandustarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja mugavus.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

Ramirent Shared Services AS is looking for a GENERAL LEDGER ACCOUNTANT

Ramirent Shared Services AS

11. detsember 2017

Lemoine Estonia otsib RAAMATUPIDAJAT

Manpower OÜ

03. detsember 2017

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Uudised

Tööriistad