Advokaat: Tallinn andis ettevõtjale hoiatava signaali

Tallinna linn andis Statoiliga vaidluse kommentaaris hoiatava signaali kõigile ettevõtlusega seotud inimestele, leidis maksuõiguse spetsialist Egon Talur.

Euroopa Kohus leidis eilses eelotsuses, et Statoil ei oleks pidanud aktsiisikaupade pealt Tallinna linnale müügimaksu maksma.

Advokaadibüroo Borenius maksuõiguse valdkonna juhi Egon Taluri sõnul annab otsusele järgnenud Tallinna reaktsioon hoiatava signaali kõigile, kellele läheb korda ettevõtluskeskkond - nii Eesti ettevõtjaile kui välisinvestoritele.

„Euroopa Kohus on tunnistanud müügimaksu vastuolu aktsiisidirektiiviga, see annab selge ja ühemõttelise suunise pooleli kohtuasjade lahendamisel, vaatamata sellele, et Euroopa Kohus ei lahendanud siseriiklikke kohtuasju lõplikult,“ ütles Talur.

Päriselt rõõmustada on tema sõnul veel vara. „Raepress andis kohe peaaegu ennetava vastulöögi, teatades avalikkusele, et tekkinud olukorras on kõik teised süüdi: Tallinn on riigi kohtusse kaevanud, vaatamata Euroopa Kohtu otsusele ei kavatse linn maksumaksjatele midagi tagastada, ettevõtjad rikastuvat alusetult ning Tallinna linna vastu maksu tagastusnõudeid enam esitada ei saa,“ kommenteeris Talur. „Sellise vastuseisu mõju ja tähendus on veidi laiem kui ainult neile, kes on otsustanud müügimaksu vaidlusega kohtusse minna.“

Taluri sõnul annab see hoiatava signaali kõigile, kellele läheb korda ettevõtluskeskkond, nii Eesti ettevõtjaile kui välisinvestoritele.

Ta lisas, et ükskõik milliseid häid ideid meil on ettevõtluskeskkonna parendamiseks ja edendamiseks, nullib head mõtted ära kahe suure – „linna“ ja „riigi“ – omavaheline väiklane heitlus, kus „süüdlase“ otsimisel jäävad kannatajaks kõik teised. „Kes müügimaksu ei vaidlustanud, kannatab vaikides põhjendamatu maksukoormuse all, kes enda õiguste eest otsustas seista ja ülekohtule vastu astuda, peab vaidluse absoluutselt viimase astmeni käima ka peale seda, kui Euroopa Kohus on öelnud, et sellist maksu aktsiiskaupade suhtes ei peaks olema ega tohi olla,“ märkis Talur.

Taluri sõnul võivad Eestil olla geniaalsed mõtted investeeringute Eestisse toomiseks ja siinsete ettevõtjate motiveerimiseks Eesti elu paremaks tegemisel, kuid kui administratiivaparaat on jõupositsioonilt otsustanud iga hinna eest ettevõtja tasalülitada, siis see on vale. „See ei ole elujõuline ettevõtluse edendamise poliitika,“ märkis Talur.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

BALTIC CONNEXIONS OÜ otsib OSTUASSISTENT-RAAMATUPIDAJAT

Baltic Connexions OÜ

28. september 2018

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

RICKMAN TRADE OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Rickman Trade OÜ

23. september 2018

Uudised

Tööriistad