Valitsus andis omavalitsustele 348 miljonit

Valitsus kinnitas tänasel istungil omavalitsustele eraldatava tasandus- ja toetusfondi jaotuse, millega annab riik valdadele ja linnadele kokku 348 miljonit eurot.

Tasandusfondi 75,5 miljonit eurot läheb valdade ja linnade sissetulekute tasandamiseks. Selle kasutamise üle otsustavad toetust saavad omavalitsused ise. Vahenditest 72 protsenti läheb Lõuna- ja Kirde-Eesti ning 27 protsenti Kesk- ja Lääne-Eesti valdadele ja linnadele. Kõige enam saavad tasandusfondist toetust Narva, Tartu ja Kohtla-Järve linn, vastavalt 11,9 miljonit, 4,9 miljonit ja 4,6 miljonit eurot.

Toetusfondi 272 miljonit eurot antakse omavalitsustele selleks, et täita riiklikke kohustusi ja muuta kohalikke teenuseid kättesaadavamaks, peamiselt sotsiaal- ja hariduskulude toetuseks.

Suurima osa toetusfondist moodustab üldhariduskoolide pidamise toetus, milleks on tänavu riigieelarvega kavandatud 226,3 miljonit eurot. Toetuse jagamisel arvestatakse, et õpetaja alampalk tõusis 800 eurolt 900 eurole. Õpetajate ja koolide juhtkonna tööjõukuludele on mõeldud 87 protsenti üldhariduskoolide pidamise toetusest. Koolilõuna toetus laieneb gümnaasiumiõpilastele ja koolilõuna toetust antakse aastas 136,5 eurot statsionaarse õppe õpilase kohta.

Tänavu lisandus toetusfondi kohalike teede hoiu toetus summas 24,7 miljonit eurot, mis oli varem majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eelarves. Kohalike teede hoiu toetuse jaotuspõhimõtted jäeti samaks. Toetust jagatakse vastavalt maanteede ja tänavate pikkusele omavalitsuses.

Valitsus annab toetusfondi kaudu raha ka sotsiaalvaldkonnale. Toimetulekutoetuste maksmiseks ja sotsiaaltoetustele ning -teenustele on riigieelarvega tänavu kavandatud 22,3 miljonit eurot. Lisaks on vajaduspõhise peretoetuse väljamaksmise toetuseks omavalitsustele tänavu planeeritud kokku 10,56 miljonit eurot. Osa sotsiaalvaldkonnale planeeritud vahenditest on jäetud reservi, et aasta jooksul toimuvatele muutustele reageerida.

Samuti jagab valitsus toetusfondi kaudu omavalitsustele väiksemas mahus sündide ja surmade registreerimise hüvitist, väikesaarte toetust ja keskkonnatasude muutmise kompensatsiooni.

Tasandus- ja toetusfondi vahenditest kokku läheb tänavu Tallinna linnale 69 miljonit eurot; Tartu linnale 26,1 miljonit eurot ja Narva linnale 22,2 miljonit eurot. Möödunud aastal määras valitsus tasandus- ja toetusfondi vahendeid kohalikele omavalitsustele kokku 307 miljonit eurot, millest Tallinna linnale 60,7 miljonit eurot, Tartu linnale 23,9 miljonit eurot ja Narva linnale 21,2 miljonit eurot. 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad