Valitsus andis omavalitsustele 348 miljonit

Valitsus kinnitas tänasel istungil omavalitsustele eraldatava tasandus- ja toetusfondi jaotuse, millega annab riik valdadele ja linnadele kokku 348 miljonit eurot.

Tasandusfondi 75,5 miljonit eurot läheb valdade ja linnade sissetulekute tasandamiseks. Selle kasutamise üle otsustavad toetust saavad omavalitsused ise. Vahenditest 72 protsenti läheb Lõuna- ja Kirde-Eesti ning 27 protsenti Kesk- ja Lääne-Eesti valdadele ja linnadele. Kõige enam saavad tasandusfondist toetust Narva, Tartu ja Kohtla-Järve linn, vastavalt 11,9 miljonit, 4,9 miljonit ja 4,6 miljonit eurot.

Toetusfondi 272 miljonit eurot antakse omavalitsustele selleks, et täita riiklikke kohustusi ja muuta kohalikke teenuseid kättesaadavamaks, peamiselt sotsiaal- ja hariduskulude toetuseks.

Suurima osa toetusfondist moodustab üldhariduskoolide pidamise toetus, milleks on tänavu riigieelarvega kavandatud 226,3 miljonit eurot. Toetuse jagamisel arvestatakse, et õpetaja alampalk tõusis 800 eurolt 900 eurole. Õpetajate ja koolide juhtkonna tööjõukuludele on mõeldud 87 protsenti üldhariduskoolide pidamise toetusest. Koolilõuna toetus laieneb gümnaasiumiõpilastele ja koolilõuna toetust antakse aastas 136,5 eurot statsionaarse õppe õpilase kohta.

Tänavu lisandus toetusfondi kohalike teede hoiu toetus summas 24,7 miljonit eurot, mis oli varem majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eelarves. Kohalike teede hoiu toetuse jaotuspõhimõtted jäeti samaks. Toetust jagatakse vastavalt maanteede ja tänavate pikkusele omavalitsuses.

Valitsus annab toetusfondi kaudu raha ka sotsiaalvaldkonnale. Toimetulekutoetuste maksmiseks ja sotsiaaltoetustele ning -teenustele on riigieelarvega tänavu kavandatud 22,3 miljonit eurot. Lisaks on vajaduspõhise peretoetuse väljamaksmise toetuseks omavalitsustele tänavu planeeritud kokku 10,56 miljonit eurot. Osa sotsiaalvaldkonnale planeeritud vahenditest on jäetud reservi, et aasta jooksul toimuvatele muutustele reageerida.

Samuti jagab valitsus toetusfondi kaudu omavalitsustele väiksemas mahus sündide ja surmade registreerimise hüvitist, väikesaarte toetust ja keskkonnatasude muutmise kompensatsiooni.

Tasandus- ja toetusfondi vahenditest kokku läheb tänavu Tallinna linnale 69 miljonit eurot; Tartu linnale 26,1 miljonit eurot ja Narva linnale 22,2 miljonit eurot. Möödunud aastal määras valitsus tasandus- ja toetusfondi vahendeid kohalikele omavalitsustele kokku 307 miljonit eurot, millest Tallinna linnale 60,7 miljonit eurot, Tartu linnale 23,9 miljonit eurot ja Narva linnale 21,2 miljonit eurot. 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Kiire ja lihtne aruandlus ja palgaarvestus

Raamatupidamistarkvaraga AccountStudio muudad aruannete koostamise ja palkade arvestamise kordades lihtsamaks ja kiiremaks.

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Valdkonna tööpakkumised

Ramirent Shared Services AS is looking for a GENERAL LEDGER ACCOUNTANT

Ramirent Shared Services AS

27. november 2017

Lemoine Estonia otsib RAAMATUPIDAJAT

Manpower OÜ

03. detsember 2017

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Uudised

Tööriistad