Mõis ja Hanschmidt löövad ühistupangas kaasa

Tallinna juhtimisel loodava Eesti Ühistupanga nõukogusse on nõus minema nii Jüri Mõis kui ka Ain Hanschmidt.

“Olen Tallinna linna esindaja ühistupangas, aga ei ole asutaja,” ütles panga nõukogusse kutsutud Jüri Mõis, kes ei ole panga asutamisse veel raha panustanud.

Mõis rõhutas, et on ühistupanga asutamisse kogu aeg skeptiliselt suhtunud ning on seda praegugi. “Sain Tallinna linnalt ettepaneku, et kas võiksin kogu oma skeptitsismiga järelvaadata raha, mida linn sinna kulutada kavatseb. Olin hea meelega nõus, omal ka süda rahulikum,” rääkis Mõis.

Mõis: minu jaoks on see finantsalane "Teeme ära!"

Ühistupanga asutamist on tutvustatud kui kasumiahnetele kommertspankadele vastuhakkamist. Mõisa teeb skeptiliseks, kas ainult Eestis tegutsedes on maht nii suur, et saaks operatsioonikulud piisavalt alla viia. “See on minu jaoks finantsalane “Teeme ära!” – ühiskondlik amet,” ütles Mõis.

Ühistupanka hakkavad kasutama selle osanikud. “Kellele ei meeldi seda külastada, siis ärgu külastagu,” ütles Mõis neile, kes peavad ühistupanga loomist poliitiliseks sammuks. “Iga reformierakondlase või isamaaliitlase saab selle pangamõttega totaalselt endast välja ajada: “Hullemat lollust ei ole olemas!”, aga ega ma ise ka ei oska täpselt prognoosida, kui palju see on valimisüritus.”

Kui teistest pankadest on LHV tugevus hea fondide haldamise oskus, siis ühistupanga suurimaks plussiks võib Mõisa hinnangul kujuneda tugeva arveldussüsteemi käimasaamine.

Danske koht jäi tühjaks

Ain Hanschmidt nimetas Eesti Ühistupanga loomist heaks mõtteks. “Huvitav idee. Põhimõtteliselt toetan kõiki asju, mis Eesti majandust ärgitavad. Kui vaadata praegust turusituatsiooni, siis Danske teatas, et loobub jaepangandusest. Loodus tühja kohta ei salli. On ruumi mõnele universaalpangale, kes tahab ka eraisikutega tegeleda,” rääkis ta.

“Suured pangad on loobumas oma klientidest. Näen kohta, kuhu on võimalik asemele minna. Näen panga klientidena eraisikuid ja väikseid ning keskmisi ettevõtteid. Kõik sõltub sellest, kes asutajateks tulevad. Kui tulevad ühistulised organisatsioonid, siis saavad konkurentsieelise,” lisas ta.

Hanschmidt paneb raha sisse

Hanschmidt panustab oma raha ühistupanka. “Arvan, et mingid osakud ostan. Mingi osa rahast panen sisse,” ütles Hanschmidt. “Kui aktsiaseltsina on võimalik teenida, siis ühistupangas, kus osutatakse teenuseid parema hinnaga, ei näe ma otsest teenimist.”

Pikemas perspektiivis on seda aga oodata? “Loodan küll,” ütles Hanschmidt.

Hanschmidt ei leia, et Tallinna initsiatiiv panga asutamisel kuidagi pangatööd kreeni tõmbaks. “Pank on kõrgelt reguleeritud süsteem. Kui oled panga nõukogu liige, siis vist ei saa sellest pangast laenugi võtta. Ma ei näe ohumärke, et Tallinn asutaja on. Võib-olla keegi läheb vihale, mõeldes, et keegi hakkab seda panka oma taskupangana kasutama, aga seda ei ole tänapäeval võimalik teha,” ütles ta. 

Äripäeva värskes Dividendide TOPis on Ain Hanschmidt 6. kohal 3 miljoni euroga.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

KAARLI HAMBAPOLIKLIINIK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tripod Grupp OÜ

30. november 2018

Uudised

Tööriistad