Finantsinspektsioon hoiatab petuskeemide eest

Finantsinspektsioon hoiatab tegevusloata hoiuseid ja muid investeeringuid kaasavate veebilehekülgede eest

Ajal, mil hoiuseintressid pankades on madalad ja muul viisil vaba raha investeerimiseks ei ole kõigil piisavalt teadmisi, on aktiviseerunud petturid, kes püüavad olukorda ära kasutada.

Internetis levivad „soodsad“ investeerimispakkumised, mis suunavad huvilised eestikeelsetele veebilehtedele, kus väidetavalt neid pakkumisi kasutanud isikud kirjeldavad edulugusid oma raha kasvatamisel. Investoreid kutsutakse üles teatud kindlate kauplemisplatvormide vahendusel ja petuskeemis kirjeldatud viisil investeerima. Jäetakse mulje, nagu suure tulu teenimine oleks selliste platvormide kaudu väga lihtne. Samuti pakutakse ka näiteks fikseeritud kõrge intressiga raha „hoiustamise“ võimalust.

Petuskeemid viitavad tavaliselt legaalsetele kauplemisplatvormidele, püüdes seeläbi kujundada skeemist endast usaldusväärset muljet.

Kõnealuseid veebilehti reklaamitakse muuhulgas sotsiaalmeedias ja masspostituste vahendusel. Eesti investoritele suunatud veebilehed on üldjuhul eesti keeles ja "investorite" isikukirjeldustes on kasutatud eestipäraseid nimesid, näiteks:
phewx.com/barceloona
www.arvokoppel.com

Isikuid, kelle edulugusid nendel veebikülgedel kirjeldatakse, ei ole reaalselt olemas. Ühte ja sama edulugu kasutatakse petuskeemi reklaamimiseks erinevates riikides ja keeltes. Mõned näited sama sisuga veebilehtedest teistes keeltes:
denarx.com                                                                                                                   
penizex.com
kedysi.com
rytoj.com
trading-platform-online.com
tomasstodola.com

Samuti on finantsjärelevalvele esitatud kaebusi Reef Capital Advisors`i kohta, kes Hong Kongi järelevalve veebilehel avaldatud hoiatuse kohaselt tegutseb ilma tegevusloata.

Finantsinspektsioon on ka hoiatanud rahapuu.eu veebilehte haldava Tallinna Investeeringute Grupi tegevuse eest, kes krediidiasutuse tegevusluba omamata pakub veebilehe www.rahapuu.eu kaudu fikseeritud intressiga finantsteenust. Nimetatud osaühingul puudub õigus avalikkuselt hoiuseid vastu võtta.

Finantsinspektsioon juhib tähelepanu, et investeerimisega kaasneb hulgaliselt riske. Investeerima peaks vaid instrumentidesse, mille olemust täielikult mõistetakse ja kasutada tuleks vaid tegevusluba omavaid teenusepakkujaid. Sealjuures tuleb kriitiliselt hinnata iga konkreetset investeerimissoovitust ja enne investeerimist läbi viia põhjalik taustauuring. Kui kahtlustate, et tegemist võib olla petuskeemiga, soovitame informeerida ka Finantsinspektsiooni.

Kõik Eestis finantsteenuste osutamiseks tegevusluba omavad teenusepakkujad on leitavad Finantsinspektsiooni kodulehelt.

Allikas: Finantsinspektsioon

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad