Starditoetus alustavatele ettevõtjatele

Kaubandus-Tööstuskoda teatab, et Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning EAS on välja töötanud Starditoetuse määruse eelnõu, mis kehtestab alused toetuse andmiseks uutele kõrge kasvupotentsiaaliga ettevõtetele.

Määruse eesmärgiks on pakkuda vajalikku abi inimestele, kes ei ole varasemalt ettevõtlusega tegelenud, kuid kel on olemas äriplaan ja vajalikud oskused ning teadmised ettevõtlusega tegelemiseks.

Võrreldes varasemalt EAS-i poolt antud starditoetusega, on uue Starditoetuse määruse eelnõu alusel jagatava toetuse fookuses aidata kaasa Eesti väike- ja keskmise suurusega ettevõtete konkurentsivõimelisemaks muutmisele ning tööhõive ja ettevõtlusaktiivsuse kasvatamisele väljaspool Tallinna linnapiirkonda ja Tartut. Nimelt plaanitakse starditoetust jagada ettevõtetele, kes tegutsevad väljaspool Tallinna linnapiirkonda ja Tartut panustades nii läbi töökohtade loomise väljaspool tõmbekeskusi regionaalarengusse. Samuti on toetus mõeldud ettevõtetele, kes on oma tegevuses suunatud rahvusvahelistumisele, st ettevõtjatele, kelle tegevus on suunatud ekspordile, mis peab vastavalt kajastuma ka ettevõtete müügikäibes.

Starditoetus on mõeldud eelkõige vajaliku turundustegevuste läbiviimiseks, sh messidel ja kontaktreisidel osalemise kulude katmiseks, samuti tööjõukulude katmiseks ning materiaalse põhivara hankimiseks.

Lisaks plaanitakse starditoetust saavatele ettevõtetele maakondlikes arenduskeskustes hakata pakkuma kohustuslikku eelnõustamist enne toetuse saamist ja kohustuslikku arengunõustamist peale toetuse saamist. Eelnõustamise käigus aidatakse ettevõtjal koostada äriplaan ning arengunõustamisega toetatakse äriplaanis toodud tegevuste täitmist, muuhulgas ettevõtjat nõustades ning vajalike tugiteenuste juurde juhatamiseks.

Toetust hakatakse maksma ühekordselt ning selle maksimaalne suurus on tõusnud 5000 eurolt 15 000 euroni. Esmakordselt makstakse toetust tulemuspõhiselt, mis tähendab, et kui ettevõtja ei täida oma lubatud tegevuskava on õigus toetus osaliselt või täielikult tagasi nõuda.

Toetuse saajal on seega kohustus saavutada teatud eesmärgid. Ettevõtja, kellele on starditoetust makstud, peab alates abikõlblikkuse perioodi lõpust kaheks aastaks palkama kaks mediaan brutokuupalka saavat inimest, kasvama abikõlblikkuse perioodi lõpule järgnevatel aastatel 20% majandusaastas ning saavutama toetuse saamisest kolmanda majandusaasta lõpuks käibe 125 000 eurot majandusaastas.

Starditoetuste maksmist rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Ootame ettevõtjate arvamusi Starditoetuse määruse eelnõu kohta hiljemalt 28. jaanuariks e-posti aadressile Katre.Rugo@koda.ee

Starditoetuse määruse eelnõu ja seletuskirjaga saab tutvuda siin »

Allikas: Eesti Kaubandus-Tööstuskoda

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad