Kuidas täita uut TSD-vormi?

Uuel TSD-vormil deklareeritakse 2015. aasta jaanuaris tehtud väljamaksed ja vorm tuleb esmakordselt esitada 10. veebruariks 2015. a. Samas tuleb deklareerida ka tulumaksukohustust mõjutavad asjaolud.

Suurimad muudatused seni kehtiva vormiga on lisadel 1 ja 2, kus maksusummasid hakkab maksumaksja asemel arvutama Maksu- ja Tolliamet. Seetõttu lisanduvad deklaratsioonile mitmed väljamakseliigid ning kord väljamakstud summade tagastamise/tasaarvestamise deklareerimine hakkab toimuma eraldi tabelis 1b.

Lisale 2 koondatakse kõik mitteresidentidele, nii füüsilistele kui juriidilistele isikutele, tehtud väljamaksed.
Lisade 1 ja 2 uute ja senikehtinud väljamakseliikide võrdluse leiate TSD2015 tehniliste spetsifikatsioonide lehelt üldiste dokumentide tabelist.

Lisal 3 hakkab toimuma mitteresidendi püsiva tegevuskoha maksuarvestus.
Lisadel 4 ja 5 põhimõttelisi muudatusi ei ole.
Ka Lisa 6 jääb suures osas samaks, vaid püsiva tegevuskoha maksustamist puudutanud osa on viidud üle lisale 3.
Muutub Lisa 7 ülesehitus ning lisale 7 on liidetud ka INF11 andmed. Samuti lisanduvad täiendavad väljad ühinemisel ja jagunemisel üleantud/saadud õiguste deklareerimiseks. Kasumi jagamisel maksuvabastust andvad õigused tuleb 2015.aastast alates deklareerida saamisel, mitte enam kasumi väljamaksmisel. INF11 iseseisva deklaratsioonina kaob ära.

Alles jääb INF1, kus põhimõttelisi muudatusi pole.
Muutub ka INF14 deklaratsioon, kus tuleb hakata lisaks isikliku sõiduauto hüvitistele esitama andmeid ka töötajate tasemekoolituskulude kohta. Uuel vormil INF14 esitatakse 2015.aasta kohta esmakordselt 01.02.2016.a.

Uuendusena tuleb juurde (rippmenüüst valitava) põhjenduse märkimine juba esitatud deklaratsioon TSD muutmisel.

NB! 10. veebruariks tuleb deklareerida ka tulumaksukohustust mõjutavad asjaolud.
Seni kehtinud seaduse kohaselt deklareeriti maksuvabastuse või maksukohustuse vähendamise alus selle kasutamise ajal koos väljamaksega. 01.01.2015 jõustunud seaduse kohaselt tuleb maksukohustust mõjutavad asjaolud deklareerida juba asjaolu esinemisele järgneva kalendrikuu 10. kuupäevaks. Seejuures on oluline, et kõik enne 01.01.2015 tekkinud maksukohustust mõjutavad asjaolud tuleb deklareerida hiljemalt 10. veebruariks 2015. Deklareerimata asjaolusid maksuvabastuseks ja –vähendamiseks kasutada ei saa.

Selleks on TSD lisa 7, mis täidetakse alates 01.01.2015 juhtudel kui:
• makstakse dividende [täidetakse kood 7010 (osa I dividend), kood 7310 (osa II dividend)] alati koos vormiga INF 1;
• tehakse omakapitalist väljamaksed [täidetakse kood 7060 (osa Ia väljamakse omakapitalist), kood 7320 (osa II väljamakse omakapitalist)] alati koos vormiga INF 1;
• tehakse sissemaksed omakapitali (osa I kood 7030);
• saadakse välisriigist tulu, mille puhul võetakse Eestis arvesse välisriigis kinnipeetud või tasutud tulumaksu (täidetakse osa Ib koodid 7101 kuni 7150);
• saadakse tulu, mida kasutatakse maksuvabade dividendide või omakapitali väljamaksete tegemisel (täidetakse osa II koodid 7201 kuni 7280);
• ühinemistel/jagunemistel antakse üle õigusi (täidetakse osa III);
• ühinemistel/jagunemistel saadakse õigusi (täidetase osa IV).

Tulumaksukohustust mõjutavate asjaolude kajastamise  põhjalikud juhendid leiate Maksu- ja tolliameti leheküljelt SIIT.

Allikas:MTA

Jõustunud tulumaksumuudatustest ja uue TSD-vormi täitmisest räägivad 4. veebruaril Tallinnas toimuval seminaril Tulus tulumaksupäev  MTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi ja Grant Thornton Rimessi maksunõustaja, Finantskolledži maksunduse ja tolli õppetooli juhataja Tõnis Elling.

SOODUSHIND kuni 29. jaanuarini!

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad