Jaanuari "RP Praktik":  arengud ja eurodirektiiv 

Ajakirja "RP Praktik" jaanuarikuu numbrist leiab lisaks maksuinfole, raamatupidamisuudistele ja palgaülevaadetele ka põneva loo inimeste analüüsist ning praktilise finantsülesande.

? RP jaanuarinumbri persoon Pirje Raidma: “Kui soovid midagi saavutada, aitab iga väike samm kaasa.”
Silja Paavle, Õhtuleht

“Praegu on võtmeküsimus, kuidas teha ajakirjandust ja selle eest ka raha saada,” sõnastab Ekspress Grupi finantsjuht Pirje Raidma meediaettevõtte suurima väljakutse ajal, kui üha rohkem ajakirjandust on liikumas internetti.

? Maksukeskkonna arengusuunad
Ranno Tingas, Ernst & Young Baltic AS-i partner
Viimasel ajal on Eesti maksuseadusi muudetud lausa iga kuu. Paraku tuleb arvestada, et käesoleval aastal muudatused jätkuvad – loodetavasti küll väiksemas mahus ja pikema etteteatamise tähtajaga.

? Uue direktiivi mõju raamatupidamise korraldusele Eestis
Anne Nuut, vandeaudiitor
Üle-eelmise aasta suvel vastu võetud Euroopa Liidu raamatupidamise direktiivi eesmärk on tagada tasakaal halduskoormuse ja saadava kasu vahel, kuid selle lõplik mõju Eesti raamatupidamise korraldusele selgub alles lähiaastail.

? Mitteresidentide tulumaksu muudatused 2015
Tõnis Jakob, OÜ Marisett juhtiv maksukonsultant
Alates 1. jaanuarist 2015 hakkas kehtima suur hulk tulumaksuseaduse muudatusi. Üksjagu muudatustest puudutavad mitteresidentide maksustamist. Olulisemaid tulumaksu muudatusi on mitteresidendist juhatuse liikme tasu maksustamine Eestis.

? Ettevõtte konkurentsieelis inimeste analüüsi abil
Mait Raava, Pro Konsultatsioonid juhtimiskonsultant
Tänapäeva juhtivad ettevõtted teavad tänu inimeste analüüsile täpselt, kes on neil kõige võimekamad töötajad ja kuidas nad äritulemusi mõjutavad ning millised juhtimistegevused nende arengut ja tulemusi maksimaalselt toetavad. Kui Eesti ettevõtted tahavad rahvusvaheliselt edukad olla, peame inimeste analüüsis parimatele ettevõtetele mitte ainult järele jõudma, vaid neist mööduma.

? Sujuv IT-juurutus
Gerli Ramler, vabakutseline ajakirjanik
Kuigi ükski tarkvarajuurutus pole täiuslik, läks Tallinna Ülikoolil möödunud aasta alguses Microsoft Dynamics NAV-i uuele versioonile üleminek küllaltki ladusalt.

? Ülevaade Norra palkadest
Taavi Alas, vabakutseline ajakirjanik
Milline palgatase on ühes Euroopa rikkamas riigis? Norra statistikaameti andmetel oli 2013. aasta keskmine palk täistööajaga töötajatel 42 500 Norra krooni (üle 4830 euro), mis on 3,7 protsenti kõrgem kui aasta varem.

? Praktiline finantsülesanne
Eve Lamberg, Estonian Business Schooli doktorant ja finantsarvestuse lektor


Ülesande edukalt lahendanud ettevõtja:
1. rakendab tekkepõhise arvestuse kontsepte ja printsiipe majandustehingute andmete mõõtmisel, töötlemisel ja kajastamisel finantsaruannetes;
2. analüüsib loodava ettevõtte lihtsamaid majandustehinguid, kasutades finantsarvestuse põhimõisteid ja raamatupidamise põhivõrrandit: varad = kohustised + omakapital;
3. teab finantsaruannete sisu ja aruannete vahelisi seoseid.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad