Sotsid tahavad tuua luksusautomaksu

Sotside maksumuudatuste üks osa näeb ette üle 35 000 euro maksvate sõiduautode maksustamise nii, et iga seda piiri ületav euro on maksustatud 40 sendiga. Keskkonnasõbralikud autod oleksid aga maksust vabad.

Sotsid tahavad muuta ka tööjõumakse. Erakonna plaan on langetada sotsiaalmaksu ravikindlustuse osa võrra, st 13% palgast, neil, kelle konkurentsivõime on tööturul madalam ning kellele on riik taganud ravikindlustuse. See hõlmab pensionäre, õppivaid noori ja piiratud töövõimega inimesi, omastehooldajaid.

Sotsiaalmaksu miinimumnõue on sotsidel kavas kaotada.

Ravikindlustusmaksu arvestataks aga endiselt alammäära pealt, et tagada töötajale ravikindlustus, kuid pensionikindlustusmaksu vastavalt tegelikult töömahule.

Plaanis on kehtestada ka regionaalne sotsiaalmaks, mis tähendab, et Harjumaal ja Tallinnas on sotsiaalmaks kõrgem kui mujal Eestis. Pettuse vähendamise peaks Rannar Vassiljevi sõnul tagama see, et ettevõtja registreerib oma töötajad ning selle aluseks on töötaja sissekirjutus. Kavas on vabastada erisoodustusmaksust tööandja kulutused töötaja tervisesse.

Endiselt toetavad sotsid progressiivset tulumaksu, mis tähendab, et füüsilise isiku tulu osa, mis ületab 1600 eurot kuus, maksustatakse 29 protsendiga. Kõrgemat maksumäära korrigeeritakse soeses keskmise sissetuleku tõusuga.

Tarbimise maksustamisel tahavad sotsid tõsta alkoholiaktsiisi ja tubakaaktsiisi vähemalt keskmise sissetuleku tõusu tempos. Seadustada tahetakse nikotiini sisaldava e-sigareti vedeliku retseptita müük ja maksustada see aktsiisiga. Kavas on kehtestada aktsiisimaks ka energiajookidele kui tervist kahjustavatele toodetele.

Ettevõtte kasumit tahavad sotsid maksustada ainult selle tekkimisel juhul, kui viimase kolme aasta tasutud tulumaks kasumi jaotamisel jääb alla 7 protsendi kasumist. Makstud tulumaks on mahaarvatav dividendide jaotamisel tekkivast maksukohustusest. See kehtib ettevõtete puhul, mille omakapital ületab 30 000 eurot.

Sotsid tahavad tähelepanu alla võtta rahvusvaheliste kontsernide sisesed tehingud ja panna deklareerimiskohustus igakuiselt seotud osapooltele antud ja saadud laenudele ning hoiustele koos intresside ja tootlusega. Plaanitakse piirata ka kiirlaenude andmist. Erakond tahab kehtestada krediidikulukuse määra lae, panna laenu andvad ettevõtted finantsinspektsiooni kontrolli alla ja kehtestada litsentsitasu, mis kataks järelevalvega seotud kulud.

Plaanis on jaotada teede kasutamise eest raskeveokitelt võetav tasu õiglasemalt Eesti ja võõramaiste ettevõtete vahel. Selleks kehtestatakse raskeveokimaks kõigile riigis sõitvatele veokitele.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad