Kired Tallinna eelarve lugemisel

Tallinna tuleva aasta eelarve kogumahuga üle 529 miljoni euro läbis linnavolikogus esimese ja teise lugemise. Opositsiooni hinnangul võib eelarve olla õigustühine.

Kuna linnavõim rikkus täna öösel Tallinna eelarve lugemisel volikogu töökorda, lahkusid opositsioonisaadikud protesti märgiks istungilt ja kaaluvad õiguskantsleri poole pöördumist, teatasid volikogu sotsiaaldemokraadid.

"Opositsioonisaadikud keeldusid linnaeelarve menetlusega edasi minemast, kui linnavolikogu esimees Toomas Vitsut ei nõustunud vastama Jaak Juske küsimusele, millistele õiguslikele alustele tugineb tema otsus hääletada sotsiaaldemokraatide muudatusettepanekuid ühtse paketina," selgitas sotside fraktsiooni esimees Anto Liivat.

Ligi tund pärast südaööd lõpetas Tallinna linnavolikogu tuleva aasta linnaeelarve eelnõu teise lugemise. Teiseks lugemiseks oli suurenenud Tallinna eelarve kavandatud kogumaht 135 000 euro võrra 529,2 miljoni euroni. Ligikaudu sama suur on ka tänavune linnaeelarve koos kahe lisaeelarvega.

Eelarve peamiseks tuluallikaks on üksikisiku tulumaks, millest laekub eelarve eelnõu kohaselt järgmisel aastal linnakassasse 304 miljonit eurot. Maamaksust on kavandatud 27,8 miljonit eurot, linnaasutuste omatuludena 56,4 miljonit eurot ning sihtotstarbeliste toetustena saadavateks tuludeks 79 miljonit eurot.

2015. aasta eelarve on viie protsendi võrra suurem kui tänavune, 502,8 miljoni eurone põhieelarve.

Kolmas lugemine on kavas nädala pärast linnavolikogu erakorralisel istungil.

Kuhu läheb 2015. aasta Tallinna eelarve raha?
Kalevi Spordihalli renoveerimine.
Sõle spordikompleksi ehituse algus.
Kultuurikatla valmimine.
Kadriorgu kerkib mälestusmärk Jaan Poskale.
Viru tänav muudetakse Harju tänava eeskujul ühetasapinnaliseks jalakäijate alaks.
Vanalinna paigaldatakse 450 uut LED valgustit.
5,8 miljoni euro eest tellitakse kolme kooli renoveerimisprojekt ja alustatakse Pääsküla gümnaasiumi põhjalikku remonti.
Teid-tänavaid parandatakse 25,7 miljoni euro eest.
Jätkub trammiliinide renoveerimine.
Jätkub uute munitsipaalelamute rajamine.
Tugikeskus Juks saab uue hoone.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad