Mida arvad elektroonilisest töövõimetuslehest?

Kaubandus- ja Tööstuskoda ootab ettevõtjate arvamusi eelnõude kohta, millega viiakse määrused kooskõlla 2015. aasta 1. jaanuarist jõustuvate muudatustega ravikindlustuse seaduses (RaKS) ja töötervishoiu ja tööohutuse seaduses (TTOS).

Miks on vaja muudatusi?
Eelnõude eesmärgiks on viia Sotsiaalministri määrused nr 109 „Ajutise töövõimetuse hüvitise määramiseks ja maksmiseks vajalike dokumentide ja andmete koosseis ning hüvitise määramise ja maksmise kord“ ning nr 114 „Töövõimetuslehe registreerimise ja väljaandmise tingimused ja kord ning töövõimetuslehe vormid“ kooskõlla 2015. a 1. jaanuarist jõustuva RaKS-i ning TTOS-i muutmise seadusega, millega muutub töövõimetuslehe väljakirjutamine ning selle tööandjale ja haigekassale esitamine elektrooniliseks, st võetakse kasutusele elektrooniline töövõimetusleht.

Keda mõjutab?
Eelnõu mõjutab kõiki sotsiaalmaksu maksma kohustatud ettevõtjaid.

Mis on olulisemad muudatused?
Alates 1. jaanuarist 2015. a toimub töövõimetuslehe väljakirjutamine ja haigekassale edastamine elektrooniliselt X-tee portaali kaudu. Paberil võib haiguslehe esitada vaid juhul, kui töövõimetuslehte ei ole tehnilistel põhjustel X-tee kaudu võimalik haigekassale esitada.

E-TVL-ile üleminekul teavitab kindlustatud isik oma tööandjat töövõimetuslehe lõppemisest esimesel võimalusel. Seejärel teeb kindlustatud isiku tööandja omapoolsed kanded X-tee liidese kaudu seitsme kalendripäeva jooksul alates kindlustatud isikult töövõimetuslehe lõpetamisest teada saamisest.
Tööandja tõend esitatakse haigekassale tööandja poolt töövõimetuslehe juurde elektrooniliselt digitaalselt allkirjastatuna e-posti teel või paberil posti teel seitsme kalendripäeva jooksul alates töövõimetuslehe lõpetamisest teada saamise päevast.

Tööandja tõendile ei ole vajalik lisada hüvitise saaja arveldusarve andmeid, kuna need on kättesaadavad kodanikuportaalis.
Kui töövõimetuslehel on vaja teha parandusi, tuleb selleks esitada haigekassale kirjalik õiend, mille alusel viib haigekassa 7 päeva jooksul vastavad muudatused sisse.

Millal plaanitakse muudatused jõustada?
2015. aasta 1. jaanuaril.

Ettevõtjate arvamused on oodatud hiljemalt 4. detsembriks e-posti aadressile Katre.Rugo@koda.ee

Allikas:Kaubandus-Tööstuskoda

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

Uudised

Tööriistad