Värske RP Praktik on täis väärt infot

Ajakirja "Raamatupidamise Praktik" detsembrinumbris tuleb juttu nii finantsarvestusest, arvestusala arengutest, sõiduautode maksumuudatustest kui stipendiumide maksustamise uuest korrast.

 • Palgainfo Agentuuri juhti ja analüütikut Kadri Seedrit motiveerib tegutsema kirg töö vastu
Silja Paavle, Õhtuleht
“Ma ei usu sellesse, et ajudega töötaval inimesel on võimalik tööaega piiritleda. Kuigi oskus puhata on ülioluline,” nendib Kadri Seeder.

• Arvestusala uusimad arengud
Tuuli Seinberg, raamatupidaja.ee toimetaja
Rahandusministeeriumis on väljatöötamisel arvestusala valge raamat, seaduseelnõule eelnev strateegiadokument, mis käsitleb aastaaruande sisu, vormi ja tähtaegu, auditi- ja ülevaatuskohustuse uusi piirmäärasid ning raamatupidajate, sise- ja välisaudiitorite kutsetegevuse eri aspekte.

• Ülevaade lõppeva aasta seaduste rallist
Anu Allikvee, OÜ AR Tähelend juhatuse liige
Kuidas maksumuudatused meie ettevõtlust mõjutavad? Seda küsimust on paljud ettevõtjad esitanud, sest kirgi on kütnud nii 1000-euroste tehingute deklareerimine kui ka sõiduautode maksu- ja kulukäsitlus.

• Finantsarvestus – juhtimisarvestuse edukas tööriist?
Maigi Pärnik, AS Baltika juhatuse liige, finantsvaldkond
Finantsarvestus on üks juhtimisarvestuse sisenditest ning sel on oluline roll hea juhtimisinfo ülesehitusel, kuid juhtimisarvestust ja finantsarvestust kokku panna ei saa – üks ei asenda teist.

• Pakendiaruande audiitorkontroll
Kaido Vetevoog, AS Deloitte Audit Eesti vandeaudiitor
Riigikogu võttis 2013. aastal vastu seadusemuudatuse, mis muutis pakendiregistrile esitatavate andmete audiitorkontrolli kohustuslikuks. Audiitorkontrolli kohustus rakendub 2014. aasta kohta esitatavatele andmetele.

• Sõiduautode maksumuudatused
Maarja-Liis Lall, ATTELA Advokaadibüroo jurist
Alates 1. detsembrist 2014 jõustusid käibemaksuseaduse (KMS) muudatused, mis piiravad sõiduauto soetamisel, kasutusele võtmisel ning sõiduauto tarbeks soetatud kaupadelt ja teenustelt sisendkäibemaksu mahaarvamist.

• Stipendiumide maksustamise kord uuenes
Kersti Tirmaste, KPMG Baltics OÜ maksunõustaja
Alates 1. jaanuarist 2015 jõustuvad tulumaksuseaduse muudatused, millega defineeritakse stipendiumi mõiste ning määratakse kindlaks, millal, kellele ja mis ulatuses võib maksuvaba stipendiumi maksta.

• Finantsjuhtimise eesmärk
Krista Teearu, UP Invest OÜ kontserni pearaamatupidaja
Finantsjuhtimine on ettevõtte rahaliste vahendite juhtimine finantssihtide saavutamiseks. Erasektoris on tavaliselt eesmärk kasvatada ettevõtte väärtust.

Kvaliteetne büroopind võimaldab firmal säästa
Taavi Alas, vabakutseline ajakirjanik
Viimase paari aasta jooksul on kasvanud nõudlus kvaliteetsete büroopindade järele. Esinduslikkuse kõrval peetakse väga tähtsaks energiasäästlikkust ja muude tugiteenuste olemasolu, kinnitavad eksperdid.

• E-residentsus äri hüvanguks
Veronika Selge, Advokaadibüroo FORT advokaat
Sel sügisel tutvustati e-residendi digi-ID kontseptsiooni, mis annab 2014. aasta lõpust kõigile välismaalastele võimaluse taotleda turvalist Eesti e-identiteeti.

LOE LISA SIIT.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad