E-teenused tõstavad riigiasutuste efektiivsust

Üha rohkem riigiasutusi kasutab andmete haldamiseks iseteenindusel põhinevaid e-teenuseid, mis säästavad tööaega ja suurendavad töö efektiivsust.

Novembri algusest haldavad Riigitöötaja Iseteenindusportaalis oma puhkusi ja varasid ning vormistavad lähetusi kokku juba 89 asutuse töötajad. Kõiki kolme teenust kasutavad esimestena Kultuuriministeerium ja Riigi Infosüsteemide Amet.

„E-teenuste kasutamine on muutunud meie igapäevaelu osaks ja nende kasutuselevõtt riigi tugiteenustes on loomulik,“ ütles Rahandusministeeriumi asekantsler Agris Peedu. „Efekt kokkuhoiust tekib just mahult -  mida rohkem töötajaid iseteenindust kasutab, seda suurem kokkuhoid tekib riigi jaoks tervikuna. Rutiinsetest tegevustest säästetud aega saavad töötajad kasutada põhitegevuseks.“

Lähetuste, puhkuste ja varade haldamiseks pakub Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK)  tervikteenust alates sellest sügisest. Seni kasutasid asutused erinevaid dokumendihaldussüsteeme ja andmetöötlusprogramme, mistõttu oli teenuste kvaliteet ebaühtlane ning tegevused töömahukad. Nüüdne teenus põhineb ühtsel standardil ning automatiseeritud protsessil.

"Iseteenindusportaali e-teenuste kasutuselevõtt on Kultuuriministeeriumis muutnud tervikuna andmetöötluse tõhusamaks, sest süsteemis on ühendatud automaatsed toimingud tervikuks.  Olgu need siis lähetustega seotud kulude hüvitamine või puhkuserahade tasumine või midagi kolmandat. Nostalgilist kassaluuki, kust proua allkirja vastu sularaha ulatab, igatsevad veel vaid üksikud. Peamine kasutegur digitaalses protsessis on eelkõige ajas ja kvaliteedis," ütles Kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene. "Kokkuvõttes see lihtsustab paljude inimeste tööd ja lisaboonusena säästame loodust."

Digiteenustele üleminek toetab riigi eesmärki minna üle kesksetele e-teenustele üle kogu riigi. Riigitöötaja iseteenindusportaali loomine ja  teenuste pakkumine on üks osa riigi tugiteenuste ühendamise projektist, mille tulemusena viiakse riigiasutused üle ühtsele majandustarkvarele, võetakse kasutusele riigiülesed e-arved ning moderniseeritakse e-dokumentide edastamise süsteemid.

RTK pakub  riigiasutustele tugiteenust ning eesmärk on tehnoloogilise võimekuse ja tööprotsesside ühtlustamisega  saavutada teenuste tsentraliseerimisest tulenev rahaline ja ajaline kokkuhoid ning kvaliteedi tõus.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Veebiseminarid 24/7

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

VOLVO ESTONIA OÜ otsib RAAMATUPIDAJAT

M-Partner HR OÜ

29. juuni 2018

EUROAPTEEK otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

04. juuli 2018

Uudised

Tööriistad