PwC kärpis Saksamaa majanduskasvu prognoosi

PwC langetas Saksamaa tänavust ja järgmise aasta majanduskasvu prognoosi 1,5%-lt 1,2%-le, tõdedes, et ehkki Saksa majandus on piisavalt tugev, et hoida kogu eurotsooni majandust langusest, on riigi tulevikku varjutamas mitmed lühi- ja pikaajalised ohud.

PwC novembrikuu maailmamajanduse ekspressülevaade tõdeb, et eurotsooni tugisammas Saksamaa on juba silmitsi mitmete probleemidega ning neid jätkub ka tulevikuks.

Võrreldes näiteks Prantsusmaa ja Itaaliaga, on Vene-Ukraina kriis Saksamaa majandust oluliselt enam mõjutanud. Samuti on Saksamaale halvaks uudiseks riigi olulisima eksportturu, Hiina majanduskasvu aeglustumine. Leevendust pakub siiski kahe olulisuselt järgmise kaubanduspartneri, USA ja Suurbritannia, majanduse oodatust kiirem kasv.

PwC langetas Saksamaa majanduskasvu prognoose nii 2014. kui 2015. aastaks 1,2%-ni, mis on sellegipoolest endiselt eurotsooni suurtest majandustest parim tulemus. Prantsusmaa vastavad prognoosid on tänavuseks ja järgmiseks aastaks vastavalt 0,4% ja 0,9% ning Itaalial -0,3% ja 0,6%. Kokku on eurotsooni SKT täna endiselt allpool kriisieelset (2007. a lõpp) taset, seevastu USA SKT on sama ajaga võrreldes kasvanud 7%.

Pikemas perspektiivis näeb PwC Saksamaa peamiste probleemidena teiste Euroopa riikidega võrreldes kiiremini vananevat elanikkonda ja teenuste sektori madalat tootlikkust. Aastaks 2030 moodustavad tööealised elanikud riigi rahvaarvust vaid 58,7% (Euroopa keskmine 62,3%). Ka jääb oma tööstuse ülikõrge tootlikkuse poolest tuntud Saksamaa teenuste sektori tootlikkus oluliselt alla nii Suurbritanniale kui Prantsusmaale, seda eriti , majutussektoris, aga ka äriteenuste, administratiivteenuste ja transportteenuste vallas.

PwC ärikonsultatsioonide teenuseliini juht Teet Tender ütles majandusülevaadet kommenteerides, et mõistagi ei anna Saksamaa kasvuprognoosi mõningane negatiivne korrektsioon veel põhjust paanikaks ei Euroopas ega Eestis. „Küll on see aga heaks näiteks, et ka võimsa majandusega riigid ei saa oma tulevikulootusi rajada tänasele edule, vaid riigi konkurentsivõime vajab igapäevast tähelepanu,“ märkis Teet Tender.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad