Tehinguinfo keskkond pidas testimisele vastu

Alates novembrist uueneva käibemaksudeklaratsiooni ja selle lisa (KMD INF) esitamise keskkonda on oktoobri jooksul testinud üle 150 ettevõtte nii majandustarkvara arendajate kui ka tavaliste ettevõtjate seast.

Tagasiside põhjal võib eeldada, et käibemaksukohustuslased on detsembris esmakordselt esitatava uue käibemaksudeklaratsiooni ja selle lisa rakendamiseks valmis.

Maksu- ja tolliameti peadirektori asetäitja Egon Veermäe sõnul on testimine sujunud plaanipäraselt, tehnilisi muresid valdavalt esinenud ei ole. „Mitmed majandustarkvara ettevõtted, kellel on kokku tuhandeid kliente, on meile juba teada andnud, et nende raamatupidamistarkvara sobivus MTA süsteemiga on testitud ning kasutuselevõtmiseks valmis. Kui mõni väikeettevõtja on jätnud muudatused raamatupidamises viimasele hetkele, siis veel on aega korraldada oma käibemaksuarvestus ümber, et detsembriks valmis olla,“ märkis Veermäe.

„Kõige enam oleme pidanud juhtima ettevõtjate tähelepanu kehtivatele käibemaksearvestuse põhimõtetele, nagu käibe tekkimise aeg ning sisendkäibemaksu mahaarvamise tingimused,“ selgitas Veermäe. „Soovitame enne uuel kujul deklaratsiooni esitamist vaadata maksu- ja tolliameti kodulehelt üle juhendid, uurida lisaks foorumist või osaleda käibemaksuseaduse muudatusi puudutavatel koolitustel.“

Siiani sai käibemaksudeklaratsiooni esitada ainult e-maksuameti/e-tolli kaudu ekraanivormi käsitsi täites, kuid alates KMD INFi rakendamisest saab deklaratsiooni esitada ka tabelitöötlusprogrammi dokumente keskkonda laadides või saates andmeid otse majandustarkvarast e-maksuametisse.

Kuigi uuel vormil tuleb käibemaksudeklaratsioon novembri kohta esitada esmakordselt hiljemalt 22. detsembriks ning rakendust on võimalik proovida ka testimiskeskkonnas, siis novembri esimesest nädalast on rakendus kõigile e-maksuametis avatud. Testimine jätkub ka nendel ettevõtjatel, kes said uuele süsteemile üleminekuks lisaaega. Kokku esitasid ettevõtjad ajapikenduseks 480 taotlust, millest on rahuldatud täielikult või osaliselt 464.

Käibemaksukohustuslased peavad hakkama alates 1. novembrist tekkiva käibe arvestust pidama viisil, mis võimaldaks käibedeklaratsiooni lisal deklareerida ühe tehingupartneriga tehtud tehingu või tehingute  arveid, mille käibemaksuta kogusumma on kalendrikuus vähemalt 1000 eurot.

Käibedeklaratsiooni lisa esitamise eesmärk on käibemaksupettuste vähendamine ja konkurentsikeskkonna võrdsemaks muutmine. Kogutavate andmete abil on võimalik oluliselt kiiremini ja täpsemalt teha kindlaks isikud, kellele maksuhaldur peaks pöörama kõrgendatud tähelepanu ning seeläbi vähem koormata ülejäänud ettevõtjaid. 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad