Tehinguinfo keskkond pidas testimisele vastu

Alates novembrist uueneva käibemaksudeklaratsiooni ja selle lisa (KMD INF) esitamise keskkonda on oktoobri jooksul testinud üle 150 ettevõtte nii majandustarkvara arendajate kui ka tavaliste ettevõtjate seast.

Tagasiside põhjal võib eeldada, et käibemaksukohustuslased on detsembris esmakordselt esitatava uue käibemaksudeklaratsiooni ja selle lisa rakendamiseks valmis.

Maksu- ja tolliameti peadirektori asetäitja Egon Veermäe sõnul on testimine sujunud plaanipäraselt, tehnilisi muresid valdavalt esinenud ei ole. „Mitmed majandustarkvara ettevõtted, kellel on kokku tuhandeid kliente, on meile juba teada andnud, et nende raamatupidamistarkvara sobivus MTA süsteemiga on testitud ning kasutuselevõtmiseks valmis. Kui mõni väikeettevõtja on jätnud muudatused raamatupidamises viimasele hetkele, siis veel on aega korraldada oma käibemaksuarvestus ümber, et detsembriks valmis olla,“ märkis Veermäe.

„Kõige enam oleme pidanud juhtima ettevõtjate tähelepanu kehtivatele käibemaksearvestuse põhimõtetele, nagu käibe tekkimise aeg ning sisendkäibemaksu mahaarvamise tingimused,“ selgitas Veermäe. „Soovitame enne uuel kujul deklaratsiooni esitamist vaadata maksu- ja tolliameti kodulehelt üle juhendid, uurida lisaks foorumist või osaleda käibemaksuseaduse muudatusi puudutavatel koolitustel.“

Siiani sai käibemaksudeklaratsiooni esitada ainult e-maksuameti/e-tolli kaudu ekraanivormi käsitsi täites, kuid alates KMD INFi rakendamisest saab deklaratsiooni esitada ka tabelitöötlusprogrammi dokumente keskkonda laadides või saates andmeid otse majandustarkvarast e-maksuametisse.

Kuigi uuel vormil tuleb käibemaksudeklaratsioon novembri kohta esitada esmakordselt hiljemalt 22. detsembriks ning rakendust on võimalik proovida ka testimiskeskkonnas, siis novembri esimesest nädalast on rakendus kõigile e-maksuametis avatud. Testimine jätkub ka nendel ettevõtjatel, kes said uuele süsteemile üleminekuks lisaaega. Kokku esitasid ettevõtjad ajapikenduseks 480 taotlust, millest on rahuldatud täielikult või osaliselt 464.

Käibemaksukohustuslased peavad hakkama alates 1. novembrist tekkiva käibe arvestust pidama viisil, mis võimaldaks käibedeklaratsiooni lisal deklareerida ühe tehingupartneriga tehtud tehingu või tehingute  arveid, mille käibemaksuta kogusumma on kalendrikuus vähemalt 1000 eurot.

Käibedeklaratsiooni lisa esitamise eesmärk on käibemaksupettuste vähendamine ja konkurentsikeskkonna võrdsemaks muutmine. Kogutavate andmete abil on võimalik oluliselt kiiremini ja täpsemalt teha kindlaks isikud, kellele maksuhaldur peaks pöörama kõrgendatud tähelepanu ning seeläbi vähem koormata ülejäänud ettevõtjaid. 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

Uudised

Tööriistad