Maris Laurist saab rahandusminister

Reformierakond esitas rahandusministri kandidaadiks Maris Lauri.

Reformierakonna liige Arto Aas õnnitles sotsiaalmeedias Maris Laurit ja ütles, et Eesti saab endale hea rahandusministri.

Lauri teatas pressiteate vahendusel, et esimese asjad, mis teda ees ootavad, on 2015. aasta riigieelarve menetlemine riigikogus, Euroopa Liidu struktuurifondide võimalikult kiire kasutuselevõtt ning selleks vajalike sammude astumine ning kiirlaenude regulatsiooni valitsusse toomine. "Tuleval nädalal on ka Euroopa rahandusministrite kohtumine Brüsselis. Väga pikka sisseelamisaega mulle ei anta, tuleb hakata kohe tegutsema," kommenteeris Lauri.

Peaminister Taavi Rõivas ütles, et tal on hea meel, et Lauri ei kohkunud esitatud väljakutsest tagasi. "See ei ole kindlasti lihtne töö. Samas olen kindel, et Maris saab rahandusministri ametis hästi hakkama," sõnas Rõivas.

Täna hommikul teatas majandusanalüütik ja selle aasta kevadest peaminister Taavi Rõivase nõunikuna töötav Maris Lauri oma blogis, et astub Reformierakonda ja osaleb eelolevatel riigikogu valimistel.

Lauri selgitas blogipostituses, et otsustas liituda Reformierakonnaga, kuna on ise selgelt parempoolse ilmavaatega ja hindab kõrgelt isikuvabadusi.

Reformierakonna liikmena soovib ta kindlasti osaleda erakonna majandusprogrammi valmimises. Lauri hinnangul peaks Eesti säilitama lihtsa ja arusaadava maksusüsteemi ning hoidma maksukoormust madalana.

Võimalike rahandusministri kandidaatidena nimetati täna meedias veel Arto Aasa, Aivar Sõerdi, Remo Holsmeri. Riigikogu liikmetest reformierakondlaste tõus rahandusministriks võis aga nurjuda, sest siis oleks saanud riigikogusse asendusliikmena Silver Meikar.

Maris Lauri on Eesti majandusanalüütik. Lauri on töötanud Eesti Pangas, Tallinna Pangas, Hansapangas ja Swedbankis, pidanud loenguid kõrgkoolides ning juhendanud väitekirju. Lauri on EASi nõukogu liige ja auditikomitee esimees. Alates 2014. aasta aprillist on Maris Lauri peaminister Taavi Rõivase majandusnõunik. Lauril on teadusmagistri kraad majandusteaduses Tartu Ülikoolist.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

e-arveldaja – raamatupidamise tarkvara alustavale ja väikeettevõtjale (esimene aasta tasuta)

e-arveldaja on veebipõhine tarkvara, mis sobib hästi just alustavale ja väikeettevõtjale, aga ka mittetulundusühingule ning sihtasutusele. Sellel on tänaseks juba üle 6 000 kasutaja.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

Trendsetter Europe otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Trendsetter Europe OÜ

03. mai 2018

KAITSELIIDU PEASTAAP otsib VANEMRAAMATUPIDAJA

Eesti Kaitseväe Värbamiskeskus

02. mai 2018

Tamro Eesti otsib RAAMATUPIDAJAT

Tamro Baltics OÜ

01. mai 2018

Uudised

Tööriistad