Pangasaladus Euroopas on surnud

Euroopa Liidu rahandusministrid leppisid teisipäeval kokku, et käivitavad 2017. aastast liikmesriikide vahel automaatse infovahetuse kodanike finantsvarade üle.

See tagab Euroopas maksustamise aspektist täieliku läbipaistvuse, ütles ametiaega lõpetav Euroopa Komisjoni maksuvolinik Algirdas Šemeta.

„Pangasaladus on surnud,“ lausus Šemeta.
Kokkuleppe järgi annavad kõik ELi liikmesriigid kodaniku koduriigi maksuametile infot dividendide, kapitalitulu ja kõigi muud liiki finantstulude kohta. Samuti konto seisu kohta.

Pikalt viibinud kokkulepe sai võimalikuks seetõttu, et kaua vastu punninud Luksemburg ja Austria loobusid oma vetost. Austria sai seaduse jõustamiseks lisaaega, kuna vajab seda tehnilise süsteemi ülesehitamiseks, mis võimaldab taolist infovahetust.

Uus kokkulepe laiendab infovahetust, mis praeguseks hõlmab juba intressitulu ning tulevast aastast ka palgatulu, juhtimistasusid, elukindlustust, pensione ja varasid.

ELi kokkulepet kannustas tagant ka USA valitsuse käivitatud „maksujaht“, mille raames on sõlmitud riikidega kahepoolseid maksuinfo vahetamise lepinguid (FATCA).

Kui uus seadus ükskord jõustub, on EL oma seadused viinud vastavusse OECD suunistega automaatseks maksuinfo vahetuseks. Kõige selle eesmärk on vähendada võimalusi maksudest kõrvalehoidmiseks, mille tagajärjel jääb aastas ELi riikide kassasse laekumata ligi triljon eurot maksutulu. See on sama suur summa kui ELi seitsme aasta eelarve.

Šemeta avaldas lootust, et nüüd saab EL tugevamalt positsioonilt sõlmida taolised maksuinfo vahetamise lepingud ka Euroopa Liidu väliste riikidega nagu Monaco, Šveits ja Liechtenstein. 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

TAAVI PALK – parim valik kõigile palgaarvestajaile

Töötasude arvutamist ja maksustamist puudutava seadusandluse igaaastane muutumine ja uute peensuste jätkuv lisandumine on palgaarvestusest teinud ühe komplitseerituma valdkonna finantsarvestuses.

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

Valdkonna tööpakkumised

KAITSELIIDU PEASTAAP otsib VANEMRAAMATUPIDAJA

Eesti Kaitseväe Värbamiskeskus

02. mai 2018

Tamro Eesti otsib RAAMATUPIDAJAT

Tamro Baltics OÜ

01. mai 2018

IuteCredit Europe otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Executive Lab Seach OÜ

03. mai 2018

Uudised

Tööriistad