Rahatarkuse koolitustel õpitakse rahaplaneerimist

Kas planeerimine aitab vältida, et raha enne palgapäeva otsa saab? Miks on säästmine vajalik? Milline on investeerimiskliima Eestis ja maailmas? Kuidas oma pensionisambaid „jälgida“? Neile ja teistele küsimustele saab vastuse oktoobris üle Eesti toimuvatelt rahatarkuse koolitustelt.

Rahatarkuse koolitustel keskendutakse pikaajalise rahaplaneerimise vajalikkusele ja erinevatele võimalustele, kuid meenutamata ei jää ka üldisemad rahaasjadega seotud põhitõed. Koolitusi korraldavad mitmed era- ja avaliku sektori asutused üle Eesti.

„Raha planeerimine pikas perspektiivis on võimalik üksnes siis, kui raha säästmise ja planeerimisega tegeletakse regulaarselt,“ ütles rahandusministeeriumi kindlustuspoliitika osakonna peaspetsialist Janika Lüüs-Likk. “Võimalusi finantsteenuste kohta vajaliku info saamiseks on mitmeid. Rahatarkuse koolitustelt saadud teadmised toetavad inimesi nende rahaasjades arukate otsuste tegemisel. Hea meel on tõdeda, et koolitusi on korraldamas nii avaliku kui erasektori esindajad, sest neil on ühiskonnas oluline roll finantsalaste teadmiste edasiandmisel.“

Pangaliidu ja Andrase koostöös korraldatavatel täiskasvanuõppe koolitustel keskendutakse rahaasjadele lähtuvalt inimese elukaarest ja kokkupuutest finantsteenustega. Pere igakuise eelarve koostamise kõrval räägitakse pikaajalisest planeerimisest, sh säästmisest, laenamisest  ja investeerimisest.

Tartu Ülikooli väärikate ülikooli loengutes Tartus ja Tallinnas on arutlusel pensionisüsteemi tulevikku puudutavad teemad. Loengute kuulajad saavad spetsiifilisemaid pensioniga seotud küsimusi küsida otse spetsialistilt.
Ühiskonnaõpetuse- ja majandusõpetajate seminaril Eesti Panga muuseumis räägitakse Eesti ja euroala majanduse hetkeseisust ning tutvustatakse Euroopa ühtse pangandusjärelevalve ülesandeid.

Nasdaq Tallinna börsi ja Ärikatla eestvedamisel jagatakse investeerimiskonverentsil Tark Raha teadmisi, kuidas oma raha väärtust hoida ja kasvatada ning kuhu investeerida järgmisel aastal.

Rahatarkuse koolitused toetavad era- ja avaliku sektori koostöös valminud finantskirjaoskuse programmi eesmärkide elluviimist. Programmi 3 peamist eesmärki on, et inimesed teadvustavad rahaasjade planeerimise vajalikkust ja nende hoiakud toetavad arukate finantsotsuste langetamist; inimesed saavad aru finantsteenustest ja oskavad nende abil oma rahaasju igas eluetapis korraldada; finantsteenuseid pakutakse vastutustundlikult.
Programmiga saab tutvuda rahandusministeeriumi kodulehel.  

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad