Regionaaltoetusteks eraldatakse 94 miljonit eurot

Regionaalvaldkonna 2015. aasta eelarve on 124,5 miljonit eurot, millest regionaalvaldkonna toetused moodustavad 94 miljonit eurot. Toetused aitavad luua uusi töökohti ja parandada avalike teenuste kättesaadavust.

„Et iga Eesti küla, vald ja linn oleks hea ning valikuvõimalusi pakkuv paik elamiseks, planeerime regionaalseteks toetusteks järgmisel aastal ligi 94 miljonit eurot,“ märkis siseminister Hanno Pevkur.

2015. aastal  toimuvad esimesed väljamaksed uuest struktuurvahendite perioodist (3,9 miljonit eurot) ning lõpevad 2007-2013 perioodi väljamaksed (45 miljonit eurot).  “Uuel perioodil keskendume Euroopa Liidu struktuurivahenditest majanduskasvule, uute töökohtade loomisele väljaspool suurimaid linnapiirkondi, samuti jätkame linnapiirkondade jätkusuutlikusse arengusse panustamist,” sõnas siseminister. Lisaks avanevad järgmisel aastal Euroopa territoriaalse koostöö programmid, kust on ka võimalik taotleda regionaalarengu toetusi. 

Siseriiklikest programmidest jätkuvad erinevad elukeskkonna arengut toetavad programmid, näiteks hajaasustuse- ja kergteede programm ning regionaalsed programmid. Kergliiklusteede programm aitab kohalikesse omavalitsustesse täiendavalt turvalisi liikumisvõimalusi rajada. „Iga lisakilomeeter kergliiklusteid aitab laste kooliteed ohutumaks muuta ning suurendab eeldatavalt ka terviseliikujate arvu. Eriti kavatseme kergliiklusteede rajamisele tähelepanu pöörata seal, kus liiklusohutus vajab parandamist,“ osutas siseminister.

Hajaasustuse programm aitab hajaasustusega maapiirkondades elavatele peredele tagada head elutingimused ja soodustab seeläbi elanike arvu püsimist sellistes piirkondades. Programmi 2015. aasta eelarve on 1,2 miljonit eurot.
Tuleval aastal valmivad uued maakonnaplaneeringud ja teemaplaneeringud, sh peaks valmis saama Rail Balticu planeering. Samuti töötatakse välja metoodika merealade planeeringute koostamiseks ning valmib Hiiumaa merealade planeering.
Läbi maavalitsuste toetab riik maakondade maanteetranspordi, vee- ja õhutranspordi korraldamist kokku 25,38 miljoni euro ulatuses. Maavalitsused sõlmivad vedajatega avaliku teenindamise lepingud või halduslepingud piirkondlike ühistranspordikeskustega.

Siseministeerium toetab oma eelarvest ka Eesti kirikute ja paljude muude institutsioonide koostöös tähistatava teema-aasta „Kaheksa sajandit Maarjamaad“ korraldamist.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad