MTA hakkab valvama aastaaruannete üle

Justiitsministeerium soovib tõhustada järelevalvet majandusaasta aruande õigeaegse täitmise üle. Selleks plaanitakse järelevalve teostamise õigus anda maksuametile.

Mis on väljatöötamiskavatsuse eesmärk?

Peamiseks eesmärgiks on tõsta õigeaegselt esitatavate majandusaasta aruannete arvu. Hetkel esitab 60% aruandekohuslastest oma aruande õigeaegselt ja umbes 20% esitab aruande hilinemisega. 20% aruandekohuslastest oma majandusaasta aruannet erinevatel põhjustel ei esita.

Keda mõjutab?

Kavandatavad muudatused mõjutavad eelkõige neid ettevõtjaid, kes esitavad majandusaasta aruande seaduses ettenähtud tähtajast hiljem.

Milliseid muudatusi soovitakse teha?

Majandusaasta aruanne tuleks elektrooniliselt läbi ettevõtjaportaali esitada maakohtu registriosakonna asemel Maksu- ja Tolliametile. Sisuliselt aruande esitamises midagi ei muutu.

Maksu- ja Tolliamet hakkaks teostama järelevalvet majandusaasta aruande õigeaegse esitamise üle, st tuletab aruande esitamise kohustust meelde, hoiatab ja määrab vajadusel sunniraha. Hetkel on see kohustus maakohtu registriosakonnal, kuid neil pole piisavalt ressursse tõhusa järelevalve teostamiseks. Seetõttu on olnud aastaid, mil registripidaja ei ole massilist trahvimist aruande esitamata jätmise eest läbi viinudki. Seetõttu on ka ettevõtetel kergem võtta riski ja aruannet mitte esitada, sest hirmu, et kohustuse õigeaegsele täitmata jätmisele kindlasti trahv järgneb, ei ole.

Millal plaanitakse muudatused jõustada?
2016. aasta 1. jaanuar
Ettevõtjate arvamused on oodatud hiljemalt 8. oktoobriks e-posti aadressile marko.udras@koda.ee.
Kavandatavate muudatustega saab lähemalt tutvuda SIIN.

 Allikas: Kaubandus-Tööstuskoda  

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad