5 nippi maksupettuste vähendamiseks

Maksupettur Oleg Belokrõlovi skeemist kütust ostnud Mark Oili juht ja omanik Jaan Soomets tegi 5 ettepanekut, kuidas kütuseäris maksupettuseid vähendada.

Soometsa sõnul on tal on tagantjärele ebamugav ja pisut piinlik, et Mark Oil oli Belokrõlovi firma INV T OÜ klient. Samas ütles Soomets, et skeemi toimimise eest peaks vastutust kandma ka riik.
"Tunnen huvi, kas ka riik tunneb kas või pisutki vastutust selle eest, et nn Belokrõlovi skeem võimalikuks sai. Turul tegutsemise volitused anti ju riigi poolt," lausus Soomets ja tegi 5 ettepanekut, kuidas maksupettusi kütuseturul vähendada.

1. Ladudesisene maksuvaba kütuse ost-müük kontrolli alla - lubada see ainult miljoni euro suuruse MIKM-garantiiga ettevõtetel, erandkorras ja maksu- ja tolliameti eriloal võib kütust lattu tuua ka käibemaksugarantiisid mitteomav firma. Praegu selline piirang puudub ja laos võib tegutseda ka registreeringut üldse mitteomav ettevõte või ka näiteks 100 000 euro suuruse garantiiga ettevõte.

2. Maksu- ja tolliametil on olemas vastavat kompetentsi omavad piirkondlikud töötajad, kes fikseerivad ja lahendavad ladudesisese maksuvaba kauba hinnaanomaaliaid, kui hind on liiga kõrge või liiga madal.

3. Oktoobrist 2014 kehtima hakkav elektroonilise saatelehe programm SADHES (aktsiisikaupadega seotud siseriiklikud saatedokumendid tuleb vormistada elektroonselt) ja novembrist  2014 toimiva hakkav 1000-euroste arvete deklareerimiskord võiksid anda samuti tulemusi.

4. Õliühingu poolt taas väljakäidud tarneahela mõte on väheke kohmakas, kuid mulle teadaolevalt on Õliühing teinud rea teisi ettepanekuid riigikogu rahanduskomisjonile, mis võiksid ikkagi tähelepanu pälvida.

5. Koondtulem peaks olema võimalike seaduseaukude kinnilappimine ja kontrolli tõhustamine, mis välistaks maksu- ja hinnaanomaaliad turul, seega maksudega ei peteta, aga järelikult ei toideta ja ei saagi toita ka nn ostuhuvi.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

PLM GRUPP EESTI OÜ is looking for ACCOUNTANT

Manpower OÜ

06. juuni 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Uudised

Tööriistad