CM: HÄT Systems on kliendikeskne

2005. aastal asutatud HÄT Systems OÜ pakub Microsoft Dynamics NAV lahendusplatvormi, mida arendab vastavalt klientide soovidele. Teenusepakkumisel rõhutakse avatud infovahetusele ja agiilisusele.

Teenused
HÄT Systems pakub kolme peamist teenust: müügiteenus, arendusteenus ja tugiteenus.
Müügiteenuse käigus toimub eelkõige projekti mõttekuse tuvastamine. Siinkohal on oluline välja selgitada põhjused, miks on mõistlik uuele tarkvarele üle minna. Müügiteenuse pakkumisel on HÄTi arvates tarkvaraprojekti elluviimisel olulisteks teguriteks aeg, kvaliteet, rahalised ressursid ja funktsionaalsus. Lisaks tuleb hinnata tarkvaraprojektist saadavat kasu ning teha järeldusi projekti mõttekuse kohta. Samas tuleb hinnata projektiga seonduvaid riske.

Arendusteenuse
käigus toimub organisatsiooni tööks vajalike andmete kogumise, töötlemise ja esitlemise süsteemi loomine. Arendusteenuse alla kuuluvad igasugused infosüsteemi loomiseks vajalikud tegevused. Järgnevalt on loetletud mõned olulisemad:
• Projektijuhtimine – infosüsteemi loomise planeerimine, organiseerimine, tagamine ja ressursside juhtimine.
• Arendus – infosüsteemi nõuete kogumine, lahenduse projekteerimine, teostamine, dokumenteerimine, vigade kõrvaldamine ja kontrollimine.
• Koolitus – infosüsteemi kasutamise alaste teadmiste, oskuste ja kompetentsi omandamine HÄTi spetsialisti õpetuste ja praktiliste näidete põhjal.
• Konsultatsioon – organisatsioonide nõustamine, leidmaks infosüsteemi kasutamiseks parim meetod, et organisatsiooni eesmärgid saaksid täidetud.
• Hooldus – lahenduse vigade kõrvaldamise, jõudluse parandamise jm. lahenduse tööks vajalike tegevuste korraldamine.

Infosüsteemi loomine on alati suuremal või vähemal määral kordumatu ja unikaalne tegevus ning kliendi majandustarkvarast tulenevad vajadused/soovid lepitakse kokku arendusmeeskonna ja kliendi meeskonna vahel.

Tugiteenuse osutamise käigus viiakse läbi tarkvaraprojekti pisiarendusi ja jooksvat konsultatsiooni. Metoodika järgimine aitabki tagada meeskonnapõhisuse, et kogu kliendi majandustarkvaraga seotud info ei koonduks ühe inimese pähe/teadmisse.

Miks valisite oma toote arendamise asemel vahendaja/teenusepakkuja rolli?
Kuigi HÄT Systems pakub tarkvara, mis tuleb Microsoftist, toimub NAV tarkvara arendamine pidevalt. Microsoft Dynamics NAV sisaldab sobival hulgal valmis funktsionaalsust, millest piisab paljudele ettevõtetele informatsiooni korrastamiseks. Kuid kuna iga klient on unikaalne ja sageli on vaja ettevõtte spetsiifikast tulenevalt erilahendusi, siis HÄT Systems arendab toodet vastavalt kliendi vajadustele ja soovidele.
Lisaks on arendusjõud liiga väike, et toota nii-öelda täiesti oma tarkvara. Et olla võimeline tootma suurtele ettevõtetele loodetavat turvalist tarkvara ning samal ajal olla kaasaegsel tehnoloogilisel platvormil, selleks peab pidevalt investeerima tootearendusse väga suuri summasid. Kuid sellist investeerimisvõimalust omavad vaid suured tootjad, nagu näiteks Microsoft.

Miks on mõistlik valida tarkvara väljaostmise või tootjalt rentimise asemel teie teenus?
Tegelikult ei ole vahet, kumma ostumudeli puhul tarkvara kasutusele võtta, sest mõlema puhul on vaja nii arendus- kui ka tugiteenust. Kliendi seisukohalt vaadatuna on neil otstarbekas hakata tarkvaraga seotud teadmisi oma ettevõttesse sisse võtma. Seetõttu on igati mõistlik tellida vastav kompetents HÄTi-laadselt teenusepakkujalt.

Olulisim nipp tarkvara valikul
Esmalt peaks välja selgitama, millisest segmendist tarkvara on ettevõttele otstarbekas. Tarkvara funktsionaalsusega ei ole mõttekas üle pingutada, sest ülifunktsionaalne tarkvara osutub pigem kasutamisel koormavaks. Lisaks tuleb arvestada ettevõtte arenguga, kuna tarkvarasse investeeritakse ja see valitakse siiski pikemaks ajaks. Kui sobilik segment on kindlaks tehtud, näiteks keskmiste ja suuremate ettevõtete segment, siis siinkohal kasutataksegi valdavalt Microsofti tarkvara. Järgmise sammuna polegi tarkvaras enam väga suurt vahet, vaid oluliseks osutuvad hoopis konkreetsed inimesed, kes ettevõtte jaoks tarkvara tööle panevad: oluline on nende motiveeritus, kogemus ja see, kas erinevate projektide juures on piisavalt ressurssi kvaliteetse teenuse pakkumise jaoks.

Ettevõttest
HÄT Systems OÜ on asutatud 2005. aastal. Ettevõtte loomisel valiti välja platvorm, millel infosüsteeme arendama hakata. Olulisteks parameetriteks oli, et tarkvara oleks optimaalne valik Eesti turule, innovatiivne ja arenev, kergesti muudetav vastavalt kliendi vajadustele ning lihtne kasutada.
HÄT Systems usub, et projekti põhialused on eelkõige inimestevahelised suhted, mille püsimisse peavad mõlemad osapooled pidevalt investeerima. Seetõttu on olulised just põhiväärtused,  austus ja avatud infovahetus. Avatuse all peame silmas seda, et klientidel on võimalus tarkvara arendamisel alati kaasa rääkida. See annab võimaluse osutada teenust nii, et see oleks kliendile kõige sobilikum.
Lisaks oleme veendunud, et oluline on kaasaegsus. Kuna valdkond on väga kiiresti arenev nii tehnoloogilises kui ka protsessi mõttes, siis peab olema inimestel piisavalt aega ja võimalusi enese kursishoidmiseks kaasaegsete tehnoloogiate ja metoodikatega.

HÄT Systems`i erisusena saab välja tuua töötamise metoodika – töötame agiilse juurutusmetoodikaga, mis meie arvates jäljendab reaalset elu kõige paremini. Keskendume koheselt käegakatsutava tarkvara komponendi loomisele, tarkvara tsüklilisele arendamisele ja kiirete prototüüpide loomisele. Samuti on oluline kliendi maksimaalne kaasamine tarkvara loomisel, sest meeskonnapõhine töömeetod võimaldab kliendi lahenduse info säilimise ka juurutuspartneri juures peale võtmeisikute lahkumist projektist.

Kliente
ACE Logistics Group AS, ADDINOL Lube OIL OÜ, Airo Catering Services Eesti OÜ, Dental Export OÜ, Eesti Keskkonnauuringute Keskus OÜ, Ekspress Grupp AS, Friends Textile OÜ, Hammerjack OÜ, Hörmann Eesti OÜ, Kolmeks AS, M.V.Wool AS, MCB Finance AS, Nordea Bank AB Eesti Filiaal, Nordic Digital AS, E-Piim Tootmine AS, Remedium AS, Renalko Kaubandus OÜ, Repo Vabrikud AS, Sangar AS, Puuimport OÜ, Tiksoja Puidugrupp AS, Agenda PRO OÜ, Respo Haagised AS, AT Nobe OÜ, K.G. Knutsson AS, KAFO OÜ, Lajos AS, Saarte Liinid AS, Eesti Töötukassa, Unilever Eesti AS, Delux OÜ, Kodupaber AS, Prime Partner AS, Ettevõtluse Arendamise SA, Maailma Viljad OÜ, Sievert Eesti AS, Viljandi Tarbijate Ühistu TÜH.

 

 

 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad