Maksusoodustused, mis peagi kaovad

1.jaanuarist 2015 tunnistatakse kehtetuks  maksusoodustused dividendide väljamaksmisel või omakapitalist väljamaksete tegemisel. Enne aastat 2000 tegutsenud firmadel tuleks vaadata minevikku.

Kontrollige, kas teie ettevõttel on veel selle aasta jooksul võimalik kasutada tulumaksusoodustusidividendide väljamaksmisel või omakapitalist väljamaksete tegemisel, mis muutuvad järgmisest aastast kehtetuks. Vastasel korral need soodustused aeguvad.

Millistel äriühingutel on võimalik veel enne 01.01.2015 kasutada üleminekusätetest tulenevaid maksusoodustusi? 

• Äriühing, kes ei ole alates 2000. aastast maksudeklaratsiooni vormi TSD lisa 7 veel esitanud ja kellel on enne 2000. aastat tasutud dividendi tulumaksu kasutamata jääk. Kuni 2000. aastani kehtinud tulumaksusüsteemi kohaselt maksustati nii äriühingute kasum kui ka väljamakstud dividendid. Väljamakstud dividendisummalt tasutud tulumaksu võis hiljem maha arvata kasumilt arvestatud tulumaksust. Seega kui äriühing on enne 2000. aastat maksnud dividende ja neilt ka tulumaksu, kuid dividendilt makstud tulumaksu ei ole varem ära kasutatud, siis nüüd on viimane aeg seda teha, sest 2015. aastast pole see enam võimalik.
 
• Äriühing, kellel on aastate 1994–1999 jaotamata kasumit, mida ei ole siiani lõpuni välja makstud. 
 
• Selline äriühing saab 2014. aasta jooksul väljamakstud dividendide maksukohustuse vähendamiseks kasutada koefitsient k-d. Maksusoodustuse kasutamiseks tuleb maksuhaldurile esitada kuni 31.12.2010 kehtinud vorm TSD lisa 7 tabel 1.
 
• Äriühing, kes ei ole kasutanud enne 2003. aastat teiselt äriühingult üle kantud tulumaksu mahaarvamise õigust.
 
• Alates 01.01.2015 kaotavad vormi TSD lisa 7 read 5 ja 6 kehtivuse ja reale 13 nn tulumaksu enammakset ei kanta, mistõttu tuleks seda õigust kasutada dividendide väljamaksmisel tasumisele kuuluva tulumaksu vähendamiseks 2014. aasta jooksul.
 
• Äriühing, kellel on kasutamata vanade tasaarvestusmeetodite rakendamist puudutavad sätted:
- äriühing, kes sai teiselt residendist äriühingult dividende perioodil 1.02.2003-31.12.2004 ja saaja osalus temale dividende maksnud äriühingus oli vähemalt 20% ning
 - äriühing, kes on saanud kuni 31.12.2004 mitteresidendilt maksustatud dividendid või oli dividendi aluseks olev kasumiosa välisriigis maksustatud ning äriühingule kuulus dividendi väljamaksmise ajal vähemalt 20% mitteresidendist äriühingu aktsiatest, osadest või häältest.

Maksusoodustuse kasutamiseks tuleb äriühingul täita kuni 31.12.2009 kehtinud vormi TSD lisa 7 vastavalt tabel 2a või 4 (paberkandjal). 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad