Rootsis äritegemisel on olulisem protsess

22. augustil Tallinnas toimunud seminaril "Äritegevus ja maksustamine Rootsis" selgitati nii ärikultuuri erinevusi kui ka maksustamise ja lepingute eripärasid. Lisatud fotod!

1Office Sweden AB juhatuse liige Ivar Veskioja tõi välja, et kui eestlased on orienteeritud kiiretele tulemustele ja kasumile, hindavad rootslased rohkem turvalist protsessi. Eestis kipub nii olema, et kui ettevõte 2 aastaga kasumisse ei jõua, ei nähta asjal mõtet.  Ka asjaajamisse tuleb suhtuda rahulikumalt - näiteks e-kirjale vastamiseks tasub jätta paar nädalat aega ja siis alles uus kiri saata. Ettevõtlusega alustades tuleb asjaajamiseks ning  vajalike dokumentide vormistamiseks varuda aga kuni pool aastat. Samas ei tohi suhtlemine olla pealetükkiv ning viisakus on väga oluline.

Tundlik teema on ka võrdõiguslikkus. Rootsis on naistippjuhid tervitatavad ja on väga hea, kui ka äripartnerite seas on mõni naisjuht. Ivar tõi välja, et kui Eestist tuleb Rootsi ärikohtumisele viis ülikonnas meest, ei ole see ettevõtte kohta hea märk.

EjaY vandeaudiitor Jaan Kubja toonitas ametiühingutest ja lepingutest rääkides, et probleemide vältimiseks tuleb lepingusse sisse viia kõik olulised punktid, näiteks hüvitised, kollektiivlepingu olemasolu, lisapension , pensionikindlustus ja koormus. Hüvitised võivad olla muuhulgas ametiauto , lõunasöögikompensatsioon, ajakirjad või mobiiltelefon. Tähtajalise lepingu ja tunnitasu alusel töötamisel tasub meeles pidada, et kui isik on sel alusel töötanud 2 aastat, läheb leping üle tähtajatuks.

Ametiühingutega suhtlemine on enamasti lihtne, on ju nende huvi kaitsta lihtsalt oma töötajaid. Samas peab ettevõte oma tähtsamad otsused ametiühinguga kooskõlastama ja näiteks koondamiskavatsustest ette teatama.  Sestap tasub  ametiühingu esindajatega hästi läbi saada ja nendega tihedalt ja sõbralikult suhelda. Ametiühingu liikmetel on kollektiivleping, mis sätestab miinimumpalga valdkonniti, ületunnitasu, puhkuse, lisapensioni, töökeskkonna, koondamise jms.

Mailika Hindrikson, 1Office Swededn AB praegune tegevjuht, tegi ülevaate aga Rootsi maksusüsteemist ja käsitles ettevõtte tulumaksu, dividendide maksustamise, tööandja maksude, lähetuskulude, ametiautode maksustamise ja käibemaksu teemat.
Eraldi teemana lahkas Mailika olukorda, kui Eesti OÜ teeb Rootsis tööd, mis tõi saalist ka väga palju küsimusi ning tekitas elava arutelu.

 Vaata pilte:

 Loe täiendatud materjale: 

Galerii

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad