Pangamaksete liikumine 20. augustil

Taasiseseisvumispäeval, 20. augustil, on enamik pangakontoreid suletud. Maksete tegemisel tasub juba 19. augustil tähelepanu pöörata erinevate pankade maksete edastamise ajakavadele.

SEB PANK

20. augustil on kõik SEB pangakontorid suletud
. Kõiki igapäevaseid pangatehinguid saate mugavalt sooritada internetipangas ja lihtsamaid toiminguid võite teha ka mobiilipanga kaudu.
Arveldused eurodes
Teisipäeval 19. augustil tehtud euromaksed edastame saaja panka või korrespondentpanka järgmise ajakava kohaselt:
• enne kella 16.30 tehtud Euroopa (ehk SEPA) maksed edastame samal arvelduspäeval. Pärast kella 16.30 laekunud maksekorraldused edastame saaja panka 20. augustil;
• enne kella 17.45 tehtud Euroopa ekspressmaksed edastame samal arvelduspäeval. Pärast kella 17.45 laekunud maksekorraldused edastame saaja panka 21. augustil;
• enne kella 15 tehtud ekspressmaksed ja SEB grupi sisesed maksed edastame samal arvelduspäeval. Pärast kella 15 laekunud maksekorraldused edastame 21. augustil;
• enne kella 15 tehtud kiirmaksed edastame  21. augustil. Pärast kella 15 laekunud maksekorraldused edastame 22. augustil;
• tavamaksed edastame saaja panka või korrespondentpanka 22. augustil.

Pangasisesed arveldused
Kõik SEB Panga sisesed maksed jõuavad ka pühade ajal saaja kontole üldjuhul kohe, kuid mitte hiljem kui ühe tunni jooksul.

Välismaksed
19. augustil palume välismaksete tegemisel pöörata tähelepanu makse väärtuspäevale:
Ekspressmaksetel, mis on panka jõudnud enne kella 11 (GBP ja RUB), enne kella 13 (DKK, NOK, LTL ja CHF) või enne kella 15 (EUR ja USD), on väärtuspäevaks sama arvelduspäev ehk 19. august.
Kiirmaksed, mis on panka jõudnud enne kella 15, on väärtuspäevaks 21. august.
Pärast  aktsepteerimise kellaaega panka jõudnud ekspressmaksete ja kiirmaksete väärtuspäev on ühe arvelduspäeva võrra hilisem (ehk vastavalt 21. ja 22. august).
20. augustil  2014 välismakseid ei toimu.

Arveldused Eesti ja rahvusvaheliste väärtpaberitega
20. augustil arveldusi väärtpaberitega (aktsiad, võlakirjad ja fondiosakud sh. ka pensionifondid) ei toimu.

SWEDBANK

20.augustil on kõik Swedbanki kontorid üle Eesti suletud! Ka maksed liiguvad pühade ajal erinevalt, täpsem info all.

Riigisisesed arveldused

19.augustil alates 16.00-st kontoris ja 16.30-st elektroonilistes pangakanalites ning 20.augustil tehtud siseriiklikud maksed võetakse küll vastu, kuid edastatakse saaja panka 21.augustil. Pangasisesed maksed liiguvad tavapäraselt.
 
Välisarveldused
19. augustil tehtud ekspressmaksed, Euroopa kiirmaksed ja Swedbanki grupi sisesed maksed edastatakse saaja- või korrespondentpanka samal pangapäeval (19.08.2014), kiirmaksed ja Euroopa maksed järgmisel pangapäeval (21.08.2014), tavamaksed ülejärgmisel pangapäeval (22.08.2014). Juhul kui saaja panga või korrespondentpanga asukohariigis on riigi- või rahvuspüha, võib makse liikumise aeg pikeneda

LHV PANK
Taasiseseisvumispäeval, 20. augustil on LHV kontorid ja klienditugi suletud.
Välismakseid ei tehta.
Pangasisesed maksed, Euroopa maksed ja maaklertegevus töötavad tavapäraselt, kuid palume arvestada, et maksete saajani jõudmise aeg võib pikeneda. Palume klientidel ebamugavuste vältimiseks muudatustega arvestada.

NORDEA PANK
TaasiseseisvumispäevaL, 20. augustil on Nordea panga kontorid suletud. Kõiki igapäevaseid pangatehinguid saate mugavalt sooritada internetipangas ja Nordea mobiilipanga kaudu.

20.08 tehtud makseid töödeldakse järgmisel pangapäeval ehk 21.08.

DANSKE PANK
Välismaksed võetakse täitmiseks samal arvelduspäeval, kui maksekorraldus on saabunud panka:
- 19. augustil enne kella 16.00, kiir- ja ülikiirmakse enne kella 14.00 ning grupisisene makse enne kella 15.00.
Sõltuvalt välismakse tüübist määratakse 19. augustil maksele väärtuspäev alljärgnevalt:
- ülikiirmaksekorraldus ja grupisisene makse – 19.08.14
- kiirmaksekorraldus ja EU-makse – 21.08.14
- tavaline maksekorraldus – 22.08.14
20. august on puhkepäev ja välismakseid ei teostata. Erandina teostame ülikiireid makseid, millele Internetipangas on määratud täitmiseks võtmise päevaks 20. august. Puhkepäeval teostatud maksete eest debiteeritakse väärtuspäeva paranduse lisatasu 31,96 eurot.

Siseriiklikud maksed võetakse täitmiseks ja edastatakse saaja panka samal päeval, kui maksekorraldus on saabunud panka 19. augustil enne kella 16.30.
20. august on puhkepäev ja pankadevahelisi siseriiklikke arveldusi ei toimu. Maksed edastatakse saaja panka 21. augustil. 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad