SEB: õppelaenu kasutatakse elamiskulude tasumiseks

SEB kontorites ja internetipangas saab õppelaenulepinguid sõlmida alates esmaspäevast, 18. augustist. Pärast  õppelaenulepingu sõlmimist saavad kaks eraisikust käendajat pangakontoris või internetipangas vormistada käenduslepingud ning laenu saab tagada ka Eestis asuva kinnisvaraga.  

2014./2015. õppeaasta õppelaenu maksimaalmäär on 1920 eurot, mida saab taotleda ka osade kaupa, vastavalt tegelikule vajadusele. Lühema kui 9-kuulise õppekava alusel keskhariduse baasil kutseõppes õppijad saavad laenu poole maksimaalmäära (960 euro) ulatuses. Õppelaenu käendajaks sobib Eesti kodanik või pikaajalise elamisloa või alalise elamisõigusega isik, kes on viimase kolme kuu jooksul saanud regulaarselt vähemalt miinimumpalga suurust sissetulekut. Kinnisvara sobivuse kohta õppelaenu tagatiseks saab täpsemat infot küsida igast SEB kontorist.
 
„Õppelaenu tasub võtta juhul, kui tegelik laenuvajadus ja laenu kasutamise eesmärgid on hästi läbi mõeldud. Seega on mõistlik kaaluda, kas vajatakse kogu laenusummat korraga või pigem osade kaupa, kas tullakse toime iga-aastase õppelaenu intressi tasumisega ka juhul, kui uut laenusummat juurde ei võeta jne. Huvi õppelaenu vastu on aasta-aastalt vähenenud, kuid siiski on jätkuvalt õppureid, kelle jaoks õppelaen on muu sissetuleku puudumisel hädavajalik kasvõi elamiskulude katmiseks. Seepärast ei ole ette näha, et õppelaenuaktiivsus viimaste aastatega võrreldes veel märgatavalt kahaneks,“ kommenteeris SEB eraisikute suuna arendusjuht Triin Messimas.
 
SEB kannab esmakursuslastele laenusumma kontole alates 1. oktoobrist, vanema kursuse õppuritele 15. septembrist eeldusel, et õppelaenu saamiseks nõutavad tingimused on täidetud. Kui varem õppelaenulepingu sõlminud laenusaaja ei soovi, et pank selleaastase laenusumma tema kontole kannaks või soovib laenu võtta osade kaupa, palub SEB sellest märku anda hiljemalt 11. septembriks. Vastava avalduse saab esitada internetipanga kaudu, posti teel või tuua ükskõik millisesse SEB kontorisse. Täpsemalt on õppelaenust võimalik lugeda SEB kodulehelt www.seb.ee

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Valdkonna tööpakkumised

TALOT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Talot AS

30. september 2018

RICKMAN TRADE OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Rickman Trade OÜ

23. september 2018

RAMIRENT otsib oma AR osakonda SOOME GRUPI JUHTI

Ramirent Shared Services AS

02. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad