Pangad võiksid ettevõtjaile maksepuhkust anda

Põllumajandusministeeriumis toimunud kohtumisel märkis põllumajandusminister Ivari Padar, et Vene sanktsioonide tõttu kannatanud Eesti ettevõtjate aitamise üheks võimaluseks oleks eelarvesse erakorraliste vahendite planeerimine.

 „Tegemist on ELi ja Venemaa vahelise konfliktiga, olulised on ühtsed kriisilahendamise meetmed. Spetsialistide tasandil kohtutakse Euroopa Liidus juba homme Brüsselis,“ märkis Padar pressikonverentsil. Ta lausus, et ELi põllumajandusministrite kohtumisel arutatakse võimalikud abimeetmed läbi ja septembri alguseks on Padari sõnul selles osas juba parem pilt ees.

„Järgmise 7 aasta eelarve võimalused on 2 miljardit, maaelu edendamise sihtasutusel on omad võimalused, tuleb analüüsida, kas sinna on riigieelarvest vahendeid vaja juurde tõsta. 6. augustist on mööda läinud 5-6 päeva, hetkel me ei tea veel, millisel määral langus tuleb. Piimast rääkides, siis  600st tonnist, mis Leetu viiakse, on 200 tonni puhul raskused nüüd. Oluline on ka see, kuidas Leedu  olukorra enda poolt lahendab. Peame analüüsima pidevalt, liiga värske on asi, et oleks konkreetseid numbrilisi lahendusi,“ märkis Padar.

ELi sekkumiskokkuostu meetmed rakenduvad Padari sõnul siis, kui piima hind langeb alla mingi piiri. "Kokkuostumeetmetega kõrvuti peetakse läbirääkimisi ka piimakvoodi ületamise tasude teemal näiteks – need tuleb nüüd laualt maha saada,“ rääkis Padar.

Ministri sõnul tuleb üle vaadata ka põllumajandustoetused 2 miljardi euro ulatuses kaheks edasiseks aastaks, vastavalt sellele, kuidas uus olukord nõuab. Samuti tuleks Padari sõnul 2015. aasta eelarve läbi analüüsida, et mõista, millised riigieelarvelised võimalused tekkinud olukorda paremini leevendada võimaldavad.

„Teemaks tuleksid ka võimalikud eksporttoetused. Siseriiklikus plaanis tuleks fookusesse võtta uued sihtturud. Oluline on ka piimatootjate investeeringud tootmise moderniseerimisse – need investeeringud peavad saama toetatud. Ei tohi juhtuda nii, kus tublid inimesed on teinud kulutusi ettevõtmisesse ja nüüd ajutiste raskuste tõttu need hävinevad,“ märkis Padar.

Ta lisas, et tuleb läbirääkimisi pidada ka pankadega. „Tuleb ka pankade võimalused üle vaadata, et neile ettevõtetele anda vajadusel maksepuhkust,“ rääkis Padar, vihjates, et kinnisvarabuumi aegu käidi ka pankuritega läbi rääkimas.

Kalatoodete puhul on veidi veel aega, sest sügisene püük algab oktoobris ja selleks ajaks tuleks meetmed kokku saada. Padari rõhutas, et võtmekohal on hetkel ka sisemaine tarbimine „Kui eestlased tarbiksid ühe klaasi piima aastas rohkem, oleks see juba 10% Eesti piimatoodangust,“ märkis Padar.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

Uudised

Tööriistad