Saksamaal priske palgakasv

Saksamaa tööturul ei ole töökäsi üle, nii on riigis oodata viimase kahe aastakümne priskeimaid palgatõuse.

 Isegi Saksamaa keskpank, peamine hinnastabiilsuse valvur, on sellele oma õnnistuse andnud.

Saksamaa keskpanga juhi Jens Weidmanni hinnangul ulatuvad Saksamaa ametiühingute läbi räägitud palgatõusud tänavu keskmiselt 3%-le. Kui inflatsioon jääb keskpanga prognoositud 1,1% tasemele, on reaalne palgakasv 1,9%. See oleks kiireim kasvutempo 1992. aastast, vahendas agentuur Bloomberg.

"See on tervitatav, et palgad kasvavad kiiremini kui neil päevil, mil Saksa majandus oli palju kehvemas seisus," ütles Weidmann läinud nädalal. "Meil on reas sektorites ja piirkondades peaaegu täishõive ja me saame üha enam teateid tööjõupuudusest."

Kõrgema palgaga tööjõud euroala suurimas majandusruumis võiks olla osa lahendusest ülejäänud euroala kõrge tööpuuduse leevendamiseks. See võiks nii olla, kui sakslased rohkem teiste euroala riikide kaupu ostaksid.

Inflatsiooni arvestades olid palgad Saksamaal mullu alles madalamad kui 2003. aastal, mil Saksamaa oma praegusele edule aluse pannud tööturureforme alustas. Need aitasid tööjõukulud ohjes hoida ja tagasid uute töökohtade loomise, kuid reformide ajal kannatas ka Saksamaa kõrge tööpuuduse käes. 2005. aastal oli töötuse määr 12,1%, mis on tänaseks alanenud 6,7%-le. ELi ühtlustatud mudeli järgi oli töötuse määr Saksamaal juunis 5,1% võrreldes 11,5%ga euroalal keskmiselt. 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad