Käibemaksu tagastamise tähtaeg võib pikeneda

Maksukorralduse- ja käibemaksuseaduse muutmise seadus, mille järgi pikendatakse käibemaksu tagastamise tähtaega seniselt 30 päevalt 60-le, läbis teise lugemise.

Reformierakondlasest riigikogu liige Remo Holsmer tutvustas täna riigikogu erakorralisel istungil maksukorralduse- ja käibemaksuseaduse muutmise seadust, mille järgi pikendatakse käibemaksu tagastamise tähtaega 30 päevalt 60-le. Isamaa ja Res Publica Liidu liige Peeter Laurson tegi ettepaneku tähtaja pikenemist mitte vastu võtta, kuid ettepanek riigikogus toetust ei saanud.

Laursoni sõnul tekitab käibemaksu tagastamise tähtaja pikendamine ettevõtjatele ebamugavust, sest maksuamet võib sedasi ettevõtjate käibemaksu kinni hoidma hakata.


Holsmer märkis aga, et seadusemuudatus aitab vähendada piiriüleseid maksupettusi ja ausate ettevõtjate jaoks ei muuda tähtaja pikenemine midagi. „95% tagastusnõuetest täidetakse maksuameti poolt nelja tööpäeva jooksul,“ lausus ta.

Pikemat tähtaega on Holsmeri sõnul ennekõike vaja juhtudeks, kui maksuamet soovib täiendavad aega selleks, et saada vastuseid teiste riikide institutsioonidelt, kus päritakse aru. „Praegu seaduses olev 30 päeva on teatud juhtudel liiga lühike selleks,“ ütles ta.

Peale tähtaja pikenemise viiakse seadusesse kaubandus-tööstuskoja algatusel sisse ka muudatus, mille järgi hakatakse maksuameti kodulehel kajastama ettevõtete riigile tasutud makse.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad