Kuidas valmistuda 1000euroste tehingute deklareerimiseks?

MTA palub ettevõtjatel välja selgitada uuenduste vajadus ja ulatus ning esitada aegsasti pikendustaotlus.

Raamatupidaja.ee küsimustele vastas maksu- ja tolliameti kontrolliosakonna pearevident Marika Korka.

Milliseid ettevalmistusi peaks tegema, et 1000euroseid ja suuremaid tehinguid deklareerima hakata?
Ettevõtted peavad uuendama oma käibemaksuarvestuseks kasutatavaid või käibemaksuarvestusega seotud finantssüsteeme. Üldjuhul ei pea ettevõtted, kes kasutavad vaid ühte süsteemi (kogu ettevõtte finantsarvestus toimub raamatupidamisprogrammis), olulisi muudatusi tegema. Tarvis on vaid kasutatavat versiooni uuendada. Raamatupidamisprogrammide tootjad lisavad oma programmidesse KMD INF-i genereerimise ja esitamise võimalused. Ettevõtted peavad oma programmitootjatega suheldes selgitama välja, kas seaduse täitmiseks vajalikud muudatused viiakse programmidesse tähtaegselt sisse.

Milline on mõjuv põhjus pikenduse saamiseks ja kuidas seda tõendada?
Mõjuvateks põhjusteks loetakse eelkõige  ulatuslikke ja äriprotsesse muutvaid tarkvarauuendusi või arendusi, mis puudutab enim suuri ettevõtteid. Samuti puudutab see olukordi, kus näiteks ettevõtte arendustegevuse planeerimine ja teostamine on otseselt sõltuv teistest ettevõtetest, mis ei võimalda arenduste valmimist seaduses sätestatud tähtajaks.
Juhul, kui infotehnoloogiliste arendustööde teostamine määratud tähtajaks ei ole mõjuval põhjusel võimalik, tuleb esitada maksu- ja tolliametile motiveeritud taotlus jätta ajutiselt esitamata käibedeklaratsiooni lisa või selle osa. Maksu- ja Tolliamet teeb taotluse osas otsuse 30 kalendripäeva jooksul. Taotlus tuleb esitada hiljemalt 2014. aasta 31. augustiks, avaldusi saab esitada alates 1. juulist.

Kas süsteemi saab enne novembrit ka testida?
Maksu- ja Tolliamet võimaldab kõigil käibemaksukohustuslastel osaleda käibedeklaratsiooni ja selle lisa testimisel. Testimine algab orienteeruvalt septembri teises pooles. Testida on võimalik nii masin-masin liidese kaudu andmete saatmist kui ka xml- või csv-faili laadimist e-maksuameti/e-tolli kaudu. http://www.emta.ee/index.php?id=35518

Mis saab siis, kui pikendustaotlust pole esitatud, ent 1000euroseid ja suuremaid arveid ei deklareerita 22. detsembriks 2014? 
Esimene käibedeklaratsiooni lisa esitatakse maksustamisperioodi november 2014 kohta 22. detsembriks 2014. a.
Palume tingimata kõikidel ettevõtjatel välja selgitada uuenduste vajadus ja ulatus ning seejärel vajadusel esitada aegsasti pikendustaotlus.
Kui deklaratsiooni ei esitata, siis on praktika sama, mis teiste deklaratsioonide esitamata jätmise puhul. Kõigepealt me teavitame klienti deklaratsiooni esitamata jätmisest, saadame hoiatuse sunniraha määramisest. Kui hoiatusele ei reageerita, siis on võimalik maksuhalduril võimalik määrata sunniraha ning võime alustada väärteomenetlusega sõltuvalt kliendi koostöövalmidusest.

Taotluste esitamise ja arendajate kohta  saate värsket infot MTA lehekülgedelt:

http://www.emta.ee/index.php?id=35565
http://www.emta.ee/index.php?id=35568

1000euroste ja suuremate tehingute deklareerimise nüanssidest ja ohukohtadest räägitakse süvitsi SEMINARIDEL , mis toimuvad:

16. juulil TALLINNAS Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses; 
registreeruge veebivormil SIIN 

17. juulil TARTUS Hotell Tartu, Soola 3;
registreeruge veebivormil
SIIN

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sõltuvalt valitud moodulitest sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud.

Valdkonna tööpakkumised

Ramirent Shared Services AS is looking for a GENERAL LEDGER ACCOUNTANT

Ramirent Shared Services AS

11. detsember 2017

Maxima otsib FINANTSANALÜÜTIKUT

Maxima Eesti OÜ

22. detsember 2017

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Uudised

Tööriistad