Balti riikide maksu- ja tolliametite juhid kohtusid

Balti riikide maksu- ja tolliametite peadirektorite kohtumisel Tallinnas tõdeti, et koostöö ametite vahel on hea, kuid seda tuleb veelgi tihendada ühiste maksukontrollide efektiivsuse suurendamiseks.

Eesti maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helmi sõnul kulgeb Balti riikide koostöö tolli ja maksustamise valdkonnas traditsiooniliselt heas üksteisemõistmises. „Balti riikidel on olemas ühtne ja jätkusuutlik koostöövorm maksukontrollialases koostöös, mida loomulikult saame veel paremaks teha,“ rääkis Helm.
 
Kohtumisel allkirjastasid  peadirektorid ka Balti riikide tollikoostöö plaani aastateks 2014-2016, mis keskendub riikide idapiiridel tollikontrolli võimekuse ja tegevusmeetodite ühtlustamisele. Samuti jätkub koostöö kolme riigi ametite tulemusnäitajate võrdlemiseks vajaliku metoodika väljatöötamisel.
 
Eesti maksu- ja tolliamet tutvustas Balti kolleegidele ka meetmeid, mis on kasutusele võetud sigarettide salaturu vähendamisel ja pettuste kahandamisel kütusesektoris ning  koostööd tarbijakaitseameti, maanteeameti ja politsei- ja piirivalveametiga kasutatud sõidukite kontrollis. Läti kolleegid esitlesid tolliandmete elektroonilist menetlussüsteemi ning Leedu kolleegid rääkisid erinevatest maksualastest projektidest varimajanduse vähendamiseks.
 
Eesti, Läti ning Leedu maksu- ja tolliametite juhid kohtuvad aastas kahel korral, et jagada paremaid praktikaid tolli- ja maksukontrollist, tutvustada uusi initsiatiive ning arendada kolme riigi vahelist koostööd maksu- ja tollialases infovahetuses ning kontrollimeetmete rakendamisel. Eelmise peadirektorite kohtumise korraldajaks oli Läti riigitulude amet.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud. Kõik toimingud (va kiire jaemüük) tehakse samas programmis.

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

Valdkonna tööpakkumised

Trendsetter Europe otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Trendsetter Europe OÜ

03. mai 2018

KAITSELIIDU PEASTAAP otsib VANEMRAAMATUPIDAJA

Eesti Kaitseväe Värbamiskeskus

02. mai 2018

Vaklak otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Tammiste Personalibüroo OÜ

06. mai 2018

Uudised

Tööriistad