Balti riikide maksu- ja tolliametite juhid kohtusid

Balti riikide maksu- ja tolliametite peadirektorite kohtumisel Tallinnas tõdeti, et koostöö ametite vahel on hea, kuid seda tuleb veelgi tihendada ühiste maksukontrollide efektiivsuse suurendamiseks.

Eesti maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helmi sõnul kulgeb Balti riikide koostöö tolli ja maksustamise valdkonnas traditsiooniliselt heas üksteisemõistmises. „Balti riikidel on olemas ühtne ja jätkusuutlik koostöövorm maksukontrollialases koostöös, mida loomulikult saame veel paremaks teha,“ rääkis Helm.
 
Kohtumisel allkirjastasid  peadirektorid ka Balti riikide tollikoostöö plaani aastateks 2014-2016, mis keskendub riikide idapiiridel tollikontrolli võimekuse ja tegevusmeetodite ühtlustamisele. Samuti jätkub koostöö kolme riigi ametite tulemusnäitajate võrdlemiseks vajaliku metoodika väljatöötamisel.
 
Eesti maksu- ja tolliamet tutvustas Balti kolleegidele ka meetmeid, mis on kasutusele võetud sigarettide salaturu vähendamisel ja pettuste kahandamisel kütusesektoris ning  koostööd tarbijakaitseameti, maanteeameti ja politsei- ja piirivalveametiga kasutatud sõidukite kontrollis. Läti kolleegid esitlesid tolliandmete elektroonilist menetlussüsteemi ning Leedu kolleegid rääkisid erinevatest maksualastest projektidest varimajanduse vähendamiseks.
 
Eesti, Läti ning Leedu maksu- ja tolliametite juhid kohtuvad aastas kahel korral, et jagada paremaid praktikaid tolli- ja maksukontrollist, tutvustada uusi initsiatiive ning arendada kolme riigi vahelist koostööd maksu- ja tollialases infovahetuses ning kontrollimeetmete rakendamisel. Eelmise peadirektorite kohtumise korraldajaks oli Läti riigitulude amet.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Kiire ja lihtne aruandlus ja palgaarvestus

Raamatupidamistarkvaraga AccountStudio muudad aruannete koostamise ja palkade arvestamise kordades lihtsamaks ja kiiremaks.

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib FINANTSANALÜÜTIKUT

Maxima Eesti OÜ

22. detsember 2017

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Uudised

Tööriistad