Maksudest hoidumine läheb veelgi keerulisemaks

Välismaal asuvate kontode omanikel on peagi üsna raske varjata oma sissetulekuid USA maksuameti eest.

Enam kui 77 000 välispanka, investeerimisforndi ja teist finantsasutust on nõustunud jagama infot USA kodanikest kontoomanike kohta Ameerika maksuametiga, teatas riigi rahandusministeerium. Infovahetus on osa maksuameti maksudest kõrvalehoidmise paljastamise plaanist.

Peaaegu 70 riiki on andnud oma nõusoleku oma pankade informatsiooni jagamiseks. Nend riikide hulka kuuluvad maailma finantshiiglased ning riigid nagu Šveits, Kaimani saared ja Bahama, kus ameeriklased on traditsiooniliselt oma sissetulekuid varjanud.

Alates 2015. aasta märtsist on need riigid nõustunud USA maksuametile avalikustama USA maksumaksjate nimed, kontonumbrid ning kontol hoiustatud summad.

Välispangad, mis ei ole nõus jagma infot oma klientide kohta USA maksuametiga, seisavad USA-s äri ajades seaduse kohaselt silmitsi ränkade karistustega.
Seaduse kohaselt peavad Ameerika pangad hoidma kinni 30% teatud maksetest välispankadesse, mis ei osale programmis – märkimisväärne hind ligipääsu eest maailma suurimale majandusele.

2010. aastal vastuvõetud seadust tuntakse kui FATCA. Seadus loodi selleks, et julgustada või nagu mõned ütlevad, sundida, välismaiseid finantsasutusi jagama informatsiooni USA kodanikest maksumaksjate kohta riigi maksuametiga, mis muudab välismaiseid pangakontosid kasutavate ameeriklaste maksude maksmise vältimise keerulisemaks.

“Rahvusvaheline toetus FACTAle on tugev ning see aitab meil saavutada oma eesmärk peatada maksude maksmise vältimine,” sõnas rahandusministeeriumi esindaja Robert Stack.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

e-arveldaja – raamatupidamise tarkvara alustavale ja väikeettevõtjale (esimene aasta tasuta)

e-arveldaja on veebipõhine tarkvara, mis sobib hästi just alustavale ja väikeettevõtjale, aga ka mittetulundusühingule ning sihtasutusele. Sellel on tänaseks juba üle 6 000 kasutaja.

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud. Kõik toimingud (va kiire jaemüük) tehakse samas programmis.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

01. aprill 2018

SOCAR Trading otsib PEARAAMATUPIDAJAID

Manpower OÜ

25. märts 2018

Uudised

Tööriistad