Eesti maksusüsteemis palju probleeme

Tänane käibemaksusüsteem on muutnud ettevõtjad osaliselt maksu administreerijatest selle kandjateks, misläbi tekkiv käibemaksu sisuline kumulatsioon tekitab majanduses ebavajalikke moonutusi.

Äsja Baltikumi Aasta Maksunõustaja 2014 tiitliga pärjatud advokaadibüroo SORAINEN maksu- ja tolliõiguse töörühma juhi Kaido Loori sõnutsi on maksuprobleemide ring praegusel ajal väga lai: maksude vastavus Põhiseadusele (keskkonnatasude tõus, reklaamimaks), Euroopa Liidu õigusele (müügimaks, aktsiisid, nn. automaks), õigusselgusetus (kuidas peaks käituma ostja, et mitte vastutada, kui müüja rikub oma käibemaksukohustusi; millal on kinnisasjade müük ettevõtte üleminek), ettevõtlusvabaduse piiramine (juhtimisteenuse osutamine ettevõtjana), nn. tugevama õiguse kohaldamine (lähetustasude maksustamine sotsiaalmaksuga), maksumaksjate ebavõrdse kohtlemise ignoreerimine.

Loor lisas, et 1000-euroste arvete deklareerimise kohustus tõstatab selgemini esile küsimuse, kas käibemaksusüsteemi halduskoormus on üldse ettevõtluse jaoks proportsionaalne kogutud maksusumma ja maksu administreerimisega seotud isikute arvu arvestades. Euroopa Komisjon on juba aru saanud, et tänases käibemaksusüsteemis on ettevõtjatel lihtsam teha EL-i väliseid tehinguid EL-i tehingute asemel, mis tegelikult on EL-i konkurentsivõimet alandav, ning et tänane käibemaksusüsteem on muutnud ettevõtjad osaliselt käibemaksu administreerijatest käibemaksu kandjateks, misläbi tekkiv käibemaksu sisuline kumulatsioon tekitab majanduses ebavajalikke moonutusi. „Ka võib tekkida vaidluseid sellest, kas 1000-euroste arvete üldine deklareerimiskohustus on kooskõlas käibemaksudirektiivi artikliga 250, mis sätestab väga selgelt, mida käibedeklaratsioon (sh selle lisad) üldse võib maksumaksjalt nõuda,“ võttis Kaido Loor maksuteema kokku.

Maksuajakiri International Tax Review auhindas advokaadibürood SORAINEN teedrajava maksunõustamise eest „Baltikumi Aasta Maksunõustaja 2014“ tiitliga. Tiitlite jagamisel arvestatakse nõustatud maksuküsimuste mahtu, innovaatilisust ja keerukust.  

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Vabaned rutiinsest paberitööst ja saad pühendada oma aja inimestele!

Me usume, et tarkvara peab kiirendama ja lihtsustama tööd ning vältima inimlikke vigu. Et seda saavutada palgaarvestuses, on mõistlik teha arvestus samas programmis, kus on selle aluseks olevad andmed – palk, koormus, puhkused, haiguslehed, lisatasud, töögraafikud jne.

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Valdkonna tööpakkumised

STORA ENSO PACKAGING AS otsib RAAMATUPIDAJAT ja VANEMRAAMATUPIDAJAT

Tammiste Personalibüroo OÜ

13. november 2018

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad