1000euroste arvete nõude vorm läheb tutvumiseks

Rahandusministeerium saatis ettevõtlusorganisatsioonidele tutvumiseks lisa vormi, mis paneb paika nn 1000euroste arvete esitamise korra maksuametile.

Novembrist jõustuva käibemaksuseaduse lisa vormi loomisel on arvestatud mitmete raamatupidamisteenust osutavate ettevõte ja raamatupidamisprogrammi tootjate ettepanekutega, et saavutada kasutajasõbralikkus, selgitas rahandusministeerium. Tootjate hinnangul on vorm neile ning programme kasutatavatele ettevõtjatele sobiv.

Lisal kajastatakse 20% ja 9% määraga maksustatava käibe kohta esitatud arvete andmed, kui arvete kogusumma ilma käibemaksuta on maksustamisperioodil ühe tehingupartneri kohta vähemalt 1000 eurot.

Kui maksustamisperioodil on ühele ettevõtjale esitatud näiteks kolm 300eurost arvet, siis arvete andmeid lisal täitma ei pea. Kui arvete kogusumma aga ühe tehingupartneri kohta on 1000 eurot või rohkem, siis tuleb andmed esitada. Tehingupartneripõhist piirmäära arvestatakse väljastatud ja saadud arvete osas eraldi.

Maksu- ja tolliamet hakkab koguma infot ainult arvete kohta, tehingu sisu kajastama ei pea.

Käibedeklaratsiooni lisa vorm koosneb kahest osast, A-osal deklareeritakse väljastatud arvete andmed ning B-osal saadud arvete andmed. Vormi B-osal kajastatakse vaid nende arvete andmeid, mille alusel arvatakse oma maksustatavalt käibelt arvestatud käibemaksust maha sisendkäibemaksu.

Andmeid kasutab maksuhaldur vaid maksude tasumise õiguse kontrolliks. Massandmete analüüsi tehakse automatiseeritult ja käibedeklaratsiooni lisa detailandmete vaatamise võimalus on vaid konkreetse tööülesande saanud ametnikul. Kõik andmebaaside kasutamised MTA-s logitakse. Maksuhalduri käsutuses olev info on hõlmatud maksusaladuse kaitsega ehk tagatud on ka ärisaladuse kaitse. Kogutava teabe käsitlemine pole vähem turvalisem teabest, mida MTA-le juba niigi esitatakse.

KMD lisa vorm saadeti kooskõlastamiseks majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ning arvamuse avaldamiseks maksu- ja tolliametile, Eesti Kaubandus-Tööstuskojale, Eesti Tööandjate Keskliidule, Eesti Kaupmeeste Liidule, MTÜ-le Teenusmajanduse Koda, Audiitorkogule, Eesti Raamatupidajate Kogule, Eesti Maksumaksjate Liidule ning Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioonile.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad