KredEx: meie tagatis aitab eeskätt väikeettevõtteid

Sihtasutuse KredEx esindajad kohtusid täna riigikogu majanduskomisjoni liikmetega ning andsid ülevaate aastaplaanidest.

 KredExi juhataja Andrus Treieri sõnul jätkus eelmisel aastal KredExis aktiivne töö ettevõtete tegevuse ja investeeringute, elanike kodude soetamise ning elamute rekonstrueerimise finantseerimisel.

„Töötasime välja uusi laenu-, riskikapitali- ja käenduslahendusi. Koos üldise majanduskliima paranemisega kasvas ettevõtete laenuvajadus. Samas alanes aasta jooksul majanduskeskkonna üldine riskitase ja tihenes pankade konkurents, mistõttu on pangad valmis tugevamaid ettevõtteid finantseerima järjest soodsamatel tingimustel. Vajadus KredExi lisatagatiste järele on eelkõige alustavatel ning väikestel ja mikroettevõtetel, mis moodustavad aasta käendusmahtudest tervelt 71,3%,“ ütles Treier.

Eelmisel aastal käivitus edukalt Balti riikide ja Euroopa Investeerimisfondi asutatud Balti Innovatsioonifond, mis on loodud Baltikumi kasvuettevõtete rahastamiseks. „Aasta jooksul väljastati fondijuhtidele esimesed mandaadid ja käivad aktiivsed läbirääkimised erainvestorite kaasamiseks. Lisaks valmistab KredEx ette järgmist, eelkõige alustavate ja varase faasi ettevõtete finantseerimiseks mõeldud fondifondi. Nimetatud kahel fondil on oluline mõju era- ja riskikapitali turu elavdamisel, luues aluse nii ettevõtetele vajalike investeeringute kaasamiseks kui ka investorite huvi äratamiseks siinse kapitalituru vastu.“

Treieri sõnul on elanike kindlustunde paranedes kasvanud huvi kodu soetamise ja elamute renoveerimise vastu, ja sellest tulenevalt kasvasid KredExi eluasemekäenduste mahud 65%.

Sihtasutus KredEx teenis eelmisel aastal kasumit 0,9 mln eurot.

Ettevõtlusvaldkonnas käendas ning finantseeris KredEx eelmisel aastal 529 ettevõtet kogusummas 55,2 mln eurot. KredExi tugi võimaldas ettevõtetel kaasata lisafinantseerimist summas 105,2 mln eurot. Toetatud ettevõtetes töötab kokku 8484 töötajat ning projektide tulemusena plaanitakse luua 661 uut töökohta.

Lisaks ettevõtete toetamisele aitas KredEx möödunud aasta jooksul kodu soetada 1723 noorel perel, spetsialistil ja veteranil, kes on võtnud pankadest eluasemelaenu kokku 92,6 mln eurot, kasutades KredExi käendust 12,9 mln euro ulatuses.

Eelmise aasta jooksul väljastas KredEx 75 korterelamu laenukäendust kokku summas 4,7 mln eurot. Pikaajalist ja soodsa intressiga renoveerimislaenu kasutas 2013. aastal 99 korterelamut summas 17,5 mln eurot. Rekonstrueerimistoetus eraldati kokku 95 korterelamule kogumahus 8,3 mln eurot.

KredEx on riigi finantsasutus, mis aitab parandada ettevõtete rahastamisvõimalusi, maandab krediidiriske ja võimaldab inimestel rajada või renoveerida oma kodu.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Paindlik NOOM pakub erilahendusi

Üks korralik majandustarkvara on kohaldatav Teie ettevõtte soovide ja vajadustega. Astro Balticsi loodud majandustarkvaraga NOOM saate kindlad olla, et tarkvara suudab kaasas käia kõikide erisoovidega, mis Teie ettevõtte arenedes võivad tekkida.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PLAYTECH ESTONIA OÜ is hiring a SENIOR ACCOUNTANT in Tartu

Playtech Estonia OÜ

04. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad