Roheline mõtteviis tõhustab raamatupidaja tööd

Keskkonnast hoolimine on täna laialt levinud mõtteviis ja jõudmas aktiivselt ka finantsarvestusse. Roheline raamatupidamine tähendab eelkõige keskkonnakulude ja -tulude jälgimist ettevõtte tegevuste lõikes paralleelselt finantsarvestusega.

„Ettevõtted otsivad uusi ning loovaid võimalusi efektiivsuse tõstmiseks ja keskkonnamõjude vähendamiseks ning paljusid juhte, töötajaid ja kliente huvitavad teatud hüved, mida roheline mõtteviis annab, näiteks töökeskkonna parandamine ja säästlik tootmine,“ ütles Rödl & Partner OÜ juhatuse liige Heidi Grenman mai alguses toimunud keskkonnaseminaril.

„Roheline raamatupidamine võimaldab paralleelselt finantsarvestusega ka ettevõtte keskkonnakulusid ja -tulusid jälgida. Sisemisi raporteid saab teha süsteemis, kust saab mugavalt ja kiiresti leida vajaliku info kilovattide, kuupide, CO2 jne kohta,“ lisas Grenman.
Ta nendib, et sobiva tarkvaralahenduse leidmine on põhiline takistus, mille otsa rohelises raamatupidamises komistatakse.

Keskkonnaseminaride sarja „Kuidas jääda ellu üha karmistuvates tingimustes?“ kolmas seminar toimus mai alguses keskkonnaministeeriumis. Seekord arutleti põhiteemana, kas keskkonnast hooliv käitumine on kulu või tulu, kas keskkonnahoidlike riigihangete korraldamine ja keskkonnahoidlik ostmine on Eestis uus trend ning kuidas võita keskkonnajuhtimisvahenditest ja rohelisest raamatupidamisest. Keskkonnaseminaride sarja korraldavad koostöös Arengufond, Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon (EKJA) ja advokaadibüroo GLIMSTEDT. Sarja raames toimub kuus seminari 2014. aasta märtsist kuni novembrini.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SmartAccounts - lihtsaim ja kiireim raamatupidamistarkvara pilves

SmartAccounts on majandustarkvara, mis on suunatud väikese ja keskmise suurusega uuendusmeelsetele ettevõtetele, kelle jaoks on oluline lihtsus ja mugavus.

e-arveldaja – raamatupidamise tarkvara alustavale ja väikeettevõtjale (esimene aasta tasuta)

e-arveldaja on veebipõhine tarkvara, mis sobib hästi just alustavale ja väikeettevõtjale, aga ka mittetulundusühingule ning sihtasutusele. Sellel on tänaseks juba üle 5300 kasutaja.

Valdkonna tööpakkumised

Maxima otsib FINANTSANALÜÜTIKUT

Maxima Eesti OÜ

22. detsember 2017

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

17. detsember 2017

Ramirent Shared Services AS is looking for a GENERAL LEDGER ACCOUNTANT

Ramirent Shared Services AS

11. detsember 2017

Uudised

Tööriistad