MTA kutsub kliente üles väikevõlgasid tasuma

Maksu- ja tolliamet tuletab meelde, et alates aprillikuust lähevad sundtäitmisele kõik maksuvõlad alates kümnest eurost, mistõttu kutsub amet kõiki kliente üles oma võimalikud väikevõlgnevused üle vaatama ja ära tasuma.

Maksu- ja tolliameti tulude osakonna sissenõudmise üldmenetluse talituse juhataja Maila Heile sõnul oli muudatuse eesmärgiks väikevõlgnike endi kaitse, sest pisikesele tasumata summale pikema aja vältel kuhjunud intressid on põhjustanud palju ebameeldivaid üllatusi.
 
„Kahjuks näeme oma praktikast, et on väga palju neid, kes on harjunud oma väikest maksuvõlga mitte tasuma. Aja jooksul väikesed maksuvõlad aga kuhjuvad ning samuti arvestatakse võlalt pidevalt intressi. Näiteks 25 euroselt võlalt koguneb intressi 0,45 eurot kuus ehk 5,4 eurot aastas. Seeläbi võib võlg lõpuks päris suureks kasvada ning selle tasumine on inimeste jaoks veelgi keerulisem,“ selgitas Heile.
 
Kõigepealt saadetakse üle kümne euro suuruse võlaga isikutele sundtäitmise hoiatus. „Kui võlga ei tasuta hoiatuses toodud tähtajaks, siis peame hakkama seda sundtäitma ja esimene samm maksuvõla sundtäitmisel on pangakonto arestimine. Selle vältimiseks palume kõigil kontrollida maksuvõla andmeid ning võla olemasolul see kiiresti tasuda,“ soovitas Heile.
 
Lihtsaim ja kiireim viis maksuvõla olemasolu kontrollida on läbi e-maksuameti/e-tolli. Kellel selle kasutamise võimalus puudub, saab informatsiooni küsida piirkondlikust teenindusbüroost või võlainfo telefonilt 1811.
 

Isikuid, kelle maksuvõlg on suurusega kuni 10 eurot, on 25. aprilli 2014 seisuga 20 803 ning nende maksuvõla suurus kokku on üle 96 000 euro. Väikevõlgnikke maksuvõlaga 10 kuni 50 eurot on 18 438 isikut ning kokku moodustab nende maksuvõlg 428 000 eurot.

 Aprillis on maksu- ja tolliamet saatnud 11 402 teavitust võlgade kohta ja sundtäitmise hoiatuse 17 825 väikevõlglasele.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Tarkvararobootika ja tööprotsesside automatiseerimine – millal see läbimurde saavutab?

Olles kuulnud tarkvararobootikast ja tööprotsesside automatiseerimisest (robotic process automation, RPA), hakkavad ettevõtted sageli mõtlema, kas peaks eelistama RPAd praeguste süsteemide uute funktsioonidega värskendamise või integreeritud lahenduste loomise asemel.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad