Tulekul raamatupidajate kutsemeistrivõistlused

SA Innove korraldab juba viiendat korda raamatupidajate kutsevõistlusi, mille  ülesannete koostamisel on arvestatud raamatupidaja kutse tase 5 kompetentsusnõuetega.

Kutsemeistrivõistluste vanemspetsialisti Kristel Jaaksoni sõnutsi on osalejaid võistlusel keskmiselt olnud 20-25 ning esindatud on kümmekond kooli üle Eesti. Üldtase on olnud väga kõrge ja osalejatele vanusepiirangut ei ole – ainus piirang on see, et kutsevõistlusel võivad osaleda kõigi Eesti kutseõppeasutuste ja rakenduskõrgkoolide õppurid, kes õpivad Majandusarvestuse, Raamatupidamise, Väikeettevõtluse või Ärikorralduse erialal. Ülesannete teemad on paika pandud koostöös koolidega ja sisaldavad mooduleid, mida kutsekoolides õpitakse.

Võistluste ülesanded on koostanud EBS-i doktorant Juta Tikk. Ülesannete koostamisel lähtuti kutseõppeasutuste ja rakenduskõrgkoolide majandusarvestuse ainete programmidest ning raamatupidaja kutse tase 5 nõuetest. Nimelt kehtestati 2012.a.  raamatupidajatele uuendatud kutsestandardid (tasemed 5, 6 ja 7), millest käesoleval aastal võistlusülesannete koostamisel arvestasin taseme 5  nõuetega. Võistlejate taset kommenteerides tõi Juta Tikk välja, et kõige enam on probleeme valmistanud rahavoogude (rahakäibe) aruande koostamine: "Põhjuseks on see, et aruanne on raske ja koolis on see üks viimastest teemadest, mida käsitletakse. Viimastel aastatel on siiski märgata edusamme - kui 5 aastat tagasi, mil ma võistlusülesannete koostamisega tegelema hakkasin, oskasid seda aruannet koostada üksikud võistlejad, siis möödunud aastal ei jõudnud vaid üksikud võistlejad seda aruannet lõpetada. Ka praktikas valmistab see aruanne kõige rohkem probleeme. "

Kutsemeistrivõistlustest lähemalt
Kutsemeistrivõistlused toimuvad 8. mail 2014.a. sihtasutuses Innove (Lõõtsa 4, Tallinn).
Võistlusele on oodatud osalema igast kutseõppeasutusest kuni 2 õpilast ja neid saatvaid kutseõpetajaid ja/või kooli esindaja. Kutsevõistlus kestab 3 astronoomilist tundi, vaheajata. Võistlustöö koosneb kahest osast: testist ja kompleksülesannetest.
Ülesannete ning juhendi koostamisel on arvestatud raamatupidaja kutse tase 5 kompetentsusnõuetega.
Võistlejal tuleb kaasa võtta kalkulaator, pasta- või tindipliiats, korrektuurpliiats või –lint.
Võistluste ajakava leiate SIIT

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad