Tulekul raamatupidajate kutsemeistrivõistlused

SA Innove korraldab juba viiendat korda raamatupidajate kutsevõistlusi, mille  ülesannete koostamisel on arvestatud raamatupidaja kutse tase 5 kompetentsusnõuetega.

Kutsemeistrivõistluste vanemspetsialisti Kristel Jaaksoni sõnutsi on osalejaid võistlusel keskmiselt olnud 20-25 ning esindatud on kümmekond kooli üle Eesti. Üldtase on olnud väga kõrge ja osalejatele vanusepiirangut ei ole – ainus piirang on see, et kutsevõistlusel võivad osaleda kõigi Eesti kutseõppeasutuste ja rakenduskõrgkoolide õppurid, kes õpivad Majandusarvestuse, Raamatupidamise, Väikeettevõtluse või Ärikorralduse erialal. Ülesannete teemad on paika pandud koostöös koolidega ja sisaldavad mooduleid, mida kutsekoolides õpitakse.

Võistluste ülesanded on koostanud EBS-i doktorant Juta Tikk. Ülesannete koostamisel lähtuti kutseõppeasutuste ja rakenduskõrgkoolide majandusarvestuse ainete programmidest ning raamatupidaja kutse tase 5 nõuetest. Nimelt kehtestati 2012.a.  raamatupidajatele uuendatud kutsestandardid (tasemed 5, 6 ja 7), millest käesoleval aastal võistlusülesannete koostamisel arvestasin taseme 5  nõuetega. Võistlejate taset kommenteerides tõi Juta Tikk välja, et kõige enam on probleeme valmistanud rahavoogude (rahakäibe) aruande koostamine: "Põhjuseks on see, et aruanne on raske ja koolis on see üks viimastest teemadest, mida käsitletakse. Viimastel aastatel on siiski märgata edusamme - kui 5 aastat tagasi, mil ma võistlusülesannete koostamisega tegelema hakkasin, oskasid seda aruannet koostada üksikud võistlejad, siis möödunud aastal ei jõudnud vaid üksikud võistlejad seda aruannet lõpetada. Ka praktikas valmistab see aruanne kõige rohkem probleeme. "

Kutsemeistrivõistlustest lähemalt
Kutsemeistrivõistlused toimuvad 8. mail 2014.a. sihtasutuses Innove (Lõõtsa 4, Tallinn).
Võistlusele on oodatud osalema igast kutseõppeasutusest kuni 2 õpilast ja neid saatvaid kutseõpetajaid ja/või kooli esindaja. Kutsevõistlus kestab 3 astronoomilist tundi, vaheajata. Võistlustöö koosneb kahest osast: testist ja kompleksülesannetest.
Ülesannete ning juhendi koostamisel on arvestatud raamatupidaja kutse tase 5 kompetentsusnõuetega.
Võistlejal tuleb kaasa võtta kalkulaator, pasta- või tindipliiats, korrektuurpliiats või –lint.
Võistluste ajakava leiate SIIT

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem

Ellrex digidoc on ettevõtte dokumentide haldus- ja arhiveerimise süsteem mis on eraldatud raamatupidamise programmist.

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad