Vastuseis 1000euroste arvete deklareerimise eelnõule

Ettevõtjad kutsuvad üles mitte vastu võtma 1000euroste arvete deklareerimise seaduseelnõu.

Eile Riigikogus toimunud käibedeklaratsioonide eelnõu teemalisel ümarlaual tõdeti, et presidendi poolt väljakuulutamata jäetud käibemaksuseaduse muutmise eelnõus on põhiseadusliku riivega seonduv endiselt lahendamata. Ümarlauda juhtinud riigikogu liikme Priit Sibula (IRL) sõnul teeb ettevõtjate esindajatele muret sisulise arutelu vähesus ja eelnõu liiga kiire jõustumistähtaeg.

Ümarlaual osalenud Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Sven Sester (IRL) ütles, et vaatamata ettevõtjate laialdasele vastuseisule tahab koalitsioon käibedeklaratsiooni eelnõu riigikogus juba 7. mail lõpphääletusele panna ja selle poole aastaga jõustada.
Sester lisas, et kaaluda tasub presidendi välja pakutud ideed rakendada deklareerimiskohustust üksnes riskisektorites, mitte koormata ausat maksumaksjat liigse bürokraatiaga.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees ja rahanduskomisjoni liige Kadri Simson  tõdes: „See on väga oluline majanduspoliitiline otsus, millisele teele me Eesti majanduse vedajad suuname – kas valitsus tahab teha kõigist ettevõtetest raamatupidamiskontoreid või lubab neil tegeleda oma erialaga ja Eesti majandusele reaalset lisandväärtust luua.“.

Ettevõtjate esindusorganisatsioonide sõnutsi on homme Riigikogus teisele lugemisele minev eelnõu eelmisega võrreldes küll mahukam, kuid mitte sisulisem ning ka presidendi poolt toodud aspektid ei saa selles eelnõus oodatud vastuseid.

Ettevõtjad kutsuvad üles Riigikogu liikmeid antud eelnõud mitte vastu võtma, sest maksuseaduse muudatusi ei tohi vastu võtta rutates. Ettevõtjate ühispöördumisele on alla kirjutanud:

Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA);
Eesti Maksumaksjate Liit (EML);
Eesti Laevaomanike Liit (ELL);
Eesti Turbaliit;
Eesti Raamatupidajate Kogu (ERK);
Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete  Eesti Liit (AMTEL)
Audiitorkogu
Eesti Projektbüroode Liit (EPBL)

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

e-arveldaja – raamatupidamise tarkvara alustavale ja väikeettevõtjale (esimene aasta tasuta)

e-arveldaja on veebipõhine tarkvara, mis sobib hästi just alustavale ja väikeettevõtjale, aga ka mittetulundusühingule ning sihtasutusele. Sellel on tänaseks juba üle 6 000 kasutaja.

Profit - lihtne ja funktsionaalne majandustarkvara

Profit on lihtne, aga funktsionaalne äritarkvara, mis sobib nii väike- kui suurettevõtetele. Tarkvara katab tüüpilise ettevõtte igapäevased vajadused tänu erinevatele moodulitele, mis on omavahel täielikult integreeritud. Kõik toimingud (va kiire jaemüük) tehakse samas programmis.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

01. aprill 2018

SOCAR Trading otsib PEARAAMATUPIDAJAID

Manpower OÜ

25. märts 2018

Uudised

Tööriistad