Tulekul tasuta seminar hilinenud maksete teemal

Värskeima hinnangu järgi kaotati möödunud aastal Eestis hilinenud maksete tõttu 3,0% kogukäibest, sestap korraldab Euroopa Komisjon seminari maksekultuuri parandamiseks.

Seminar toimub neljapäeval, 8. mail 2014 Tallinnas Nordic Hotel Forum’is ning on suunatud väike- ja keskmistele ettevõtetele.

Euroopa Komisjoni hinnangul läheb igal aastal kogu Euroopas esitatud arvete tasumist oodates pankrotti tuhandeid väikese ja keskmise suurusega ettevõtjaid. See on põhjuseks hilinenud maksete teavitustegevuste ellukutsumiseks Euroopa Liidu liikmesmaades. 

Ka Eestis on hilinenud maksed ettevõtjate jaoks probleemiks, selgus 2013. aasta Euroopa maksetavade uuringust (European Payment Index 2013). Värskeima hinnangu järgi kaotati möödunud aastal Eestis hilinenud maksete tõttu 3,0% kogukäibest. 2013. a oli keskmine makseaeg ettevõtetevaheliste tehingute korral 35 päeva ja riigiasutuste ja ettevõtete vaheliste tehingute korral 25 päeva.

Hilinenud maksete seminari eesmärk on juhtida riigiasutuste, ettevõtete, kohtusüsteemi osapoolte ja muude huvitatute tähelepanu hilinenud maksete probleemile ning pakkuda ettevõtjatele teavet uute kasutusele võetud meetmete kohta, et soodustada viivituseta maksmist.

Seminaril esinevad Euroopa Komisjoni ettevõtluse ja tööstuse peadirektoraadi peadirektori asetäitja Antti Peltomäki, Justiitsministeeriumi eraõiguse talituse nõunik Kristiina Koll ning Intrum Justitia Eesti tegevjuht Ivar Tammemäe. Päeva lõpetab vestluring ettevõtjate ja ekspertide osavõtul.
Lähem info seminari kohta ja registreerumine on aadressil http://bit.ly/late-payment-estonia.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

SimplBooks – kõige lihtsam raamatupidamis-
tarkvara

SimplBooksi veebipõhine raamatupidamistarkvara on oma lihtsuse ja soodsa hinna poolest mõeldud just eelkõige väikeettevõtetele. Meid kasutab üle 2500 ettevõtte ja raamatupidaja.

Merit Aktiva

Merit Aktiva on lihtne ja mugav pilvepõhine raamatupidamisprogramm, mis sobib nii proffidele kui algajatele. Uued kaasaegsed võimalused ja paljude tegevuste automatiseerimine hoiavad kokku aega ning teevad töö lihtsaks.

Valdkonna tööpakkumised

MERKO otsib raamatupidamise osakonda RAAMATUPIDAJAT

Merko Ehitus Eesti AS

18. jaanuar 2019

Uudised

Tööriistad