Jegers tööjõumaksudest: kahtlemata kõrged!

Eesti tööjõumaksud on kahtlemata kõrged, võttes arvesse meie ettevõtjate rahvusvahelist konkurentsivõimet ning elanike ostujõudu, märkis KPMG Balticsi partner ja juhatuse liige Andris Jegers.

"Paraku on teisalt ilmselge, et riik vajab toimimiseks raha ning inimeste heaoluks tugevat sotsiaalsüsteemi. Seega on võimalik Eesti edukust regionaalses maksukonkurentsis parandada eeskätt selliste maksutulude arvelt, millega ei kaasne riigi jaoks otseseid väljaminekuid," märkis Jegers, kes esineb mais finantsjuhtidele mõeldud BIG4 konverentsil Tallinnas.

Kuigi OECD värske analüüsi kohaselt on Eesti üks väheseid organisatsiooni liikmesriike, kes on suutnud tööjõu maksukoormust viimase kolme aasta jooksul alandada, on tööjõule rakendavad maksud meil võrreldes teistega endiselt kõrged.
Sellised maksutulud, millega ei kaasneks riigi jaoks otseseid kulusid, on Jegersi hinnangul näiteks lühiajaliselt Eestis töötavate (välismaa) isikute sotsiaalmaks, kuna need inimesed reeglina sotsiaal- ja pensionikindlustushüvesid ei tarbi.

"Eestil on vaja välja murda madala lisandväärtusega ettevõtluse nõiaringist, sest tänastele standarditele vastavat heaolu ei suuda me sellises ettevõtluses teenitavate tuludega tagada. Selle saavutamiseks tuleb avada võimalused Eesti ettevõtjatele rahvusvahelise teabe ja kogemuse kaasamiseks, et ettevõtlust ümber orienteerida kõrge lisandväärtusega kaupade-teenuste ekspordile, kus teenitavad tulud on teises mastaabis nii ettevõtjate, töötajate kui riigi jaoks," rääkis Jegers. 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

LIDL is looking for SENIOR PAYROLL CONSULTANT

Fontes PMP OÜ

31. mai 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad