E-arveldaja – kasulik lahendus või raiskamine?

E-arveldaja on algajale lihtne kasutada, ent samaväärseid või isegi paremaid tarkvaratooteid on turul teisigi. On siis tegu tõsisele vajadusele vastamise või pigem poliitikute sooviga näida ettevõtjasõbralik?

Eilsest saavad väikeettevõtjad kasutada Registrite ja Infosüsteemide Keskuse (RIK) poolt loodud uut veebipõhist raamatupidamistarkvara e-arveldaja. Et sarnaseid tooteid on turul veelgi, palusime tarkvara testida ja kommenteerida. Järgnevalt saame teada, mida arvavad e-arveldajast raamatupidajad, väikeettevõtjad ja tarkvaratootjad.

• Tarkvara tundub selge ja lihtne.  Näiteks kui ollakse gümnaasiumis põhjalikult majandusõppe läbinud, äriplaani teinud ja alustakse enda pisikese äriga, siis saaks inimene selle programmiga ilmselt peaaegu ilma abita hakkama. Väikese mikroettevõtja jaoks väga hea lahendus.
• Teine hea külg on see, et kui ise ei viitsi või ei oska ja ostad riigilt programmi ning palkad teenuse osutaja, siis on mugav asju kontrollida ja jälgida.
• Meeldib rahavoogude prognoos töölaual. Tulevikus, kui meil hakkab olema piisavalt inimesi, kes rahavoo olulisust otsustamisel mõistavad, on see imetore lahendus.
• Lahendust võib soovitada väiksematele ettevõtetele, kes saavad  selle abil kindlasti väikese kuluefektiivsuse, seda muidugi  juhul, kui maksetingimused jäävad selliseks nagu praegu pakutud ja arendustöö ka toimib.
• Keerukamate tegevuste korral on vaja erinevaid arvestusmeetodeid kasutada ja siis jääb programm liiga algeliseks.
• Mikroettevõtja jaoks on eelis see, et andmed on paremini turvatud kui enamuses büroodes, aruannete saatmine mugav, andmed ülevaatlikult esitatud ja samuti saab ettevõtja igal pool, kus internet olemas, oma andmeid vaadata või sisestada.
• Ettevõtted, kellel on rohkem kandeid, peaksid aga valiku tegemisel tõsiselt analüüsima eeliseid ja tuleviku hinnakujundust, sest paljud praegu kasutatavad programmid on samaväärsed või paremadki ning võimaldavad täpselt samu asju.
 
Andres Kert Merit Tarkvarast kommenteeris uut tarkvara nii: „Minu arvates on e-arveldaja peamine eesmärk, et poliitikud saaksid demonstreerida oma ettevõtjasõbralikkust. Miks peaks riik sisenema turule, kus on tihe konkurents ja kümneid heal tasemel tarkvara pakkujaid, sealhulgas tasuta tarkvara pakkujaid? Sellele on raske teistsugust eesmärki leida. Selge, et maksumaksja raha eest on võimalik kasvõi kohvikuid või juuksuritöökodasid avada, aga otstarbekaks raha kasutamiseks ma seda ei pea. Tehnoloogiliselt ja sisuliselt ei paku riigi tarkvara midagi uut. Meie inimesed leidsid juba esimesel proovimisel ka mitmeid vigaseid kohti, näiteks valele meiliaadressile saadetavad arved. Uskuda muidugi võib, et vähemalt tõsisemad vead ajapikku parandatakse. „
„Konkurentsi mõttes on tegemist järjekordse alustava ettevõtmisega, mille edu või ebaõnnestumise selgitab välja aeg ja turg. Uusi majandustarkvara turule tulijaid on viimastel aastatel olnud vähemalt kümmekond, üks vähem või rohkem ei muuda oluliselt midagi. Kuna riigi jaoks on tegemist eelarve kulureaga ja kulusid teadagi on vaja kokku hoida, siis ei saa välistada ka asja vaikset hääbumist. Eks elu näitab“, lisas Kert.

LOE LISA

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad