Kontrolli, kas maamaks sai täies ulatuses tasutud!

MTA andmetel jäi 15 320 isikul maamaks osaliselt tasumata, sest ettemaksukontol ei jätkunud raha kogu nõude tasumiseks. Võlglastele ei tagastata tulumaksu aga nii kiiresti kui õiguskuulekatele.

Maamaksu nõudeid, mille tähtaeg oli 31.03.2014 on tänaseks täielikult tasunud 238 002 isikut, kes tasusid maamaksu kokku summas 27 495 032 eurot. Maamaks jäi tähtajaks tasumata 50 475 isikul, kes peavad veel maksma 3 091 442 eurot maamaksu.

Osaliselt tasus maamaksu 15 320 isikut summas 376 323 eurot. Osaliselt maksmine tähendab seda, et maamaksu tasumise tähtaeg oli 31.03, kuid ettemaksukontol ei jätkunud raha kogu nõude tasumiseks.

Tähelepanu tasub pöörata sellele, et nendele, kellel on olnud maksuvõlgnevusi, ei tagastata tulumaksu nii kiiresti kui õiguskuulekatele, kuid igal juhul tagastatakse enammakstud tulumaks (kui midagi jääb tagastada) ka hilinejatele hiljemalt seaduses sätestatud tähtajal.
 
Järgmisel aastal tulude deklareerimisel on õiguskuulekas see klient, kelle 2013. aasta tuludeklaratsioon oli esitatud 31.märtsiks 2014 ja kes pole maksuvõlglane ajavahemikus alates 2014. aasta 15. veebruarist kuni 2015. aasta 14. veebruarini. Igasugune võlgnevus on võlgnevus kohe, kui tähtaeg on möödunud.

Maksu- ja Tolliamet soovitas maksumaksjatel enne maamaksu tasumist kontrollida maamaksunõude olemasolu e-maksuametist/e-tollist või infotelefonilt 880 0816 või küsida e-posti aadressilt maa@emta.ee . Kui nõue on üleval, siis tuleb see maksuteatel näidatud tähtpäevaks tasuda. Need maksumaksjad, kes said parandatud andmetega kordusteated, peavad maamaksu tasuma kordusteates märgitud tähtpäevaks.

Maamaksu, mis ületab 64 eurot, võib tasuda kahes osas – vähemalt pool maamaksust tuleb tasuda 31. märtsiks, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust tuleb tasuda hiljemalt 1. oktoobriks.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Lihtne äritarkvara juhile

BudgetMatador on juhi töölaud ettevõtte rahaasjade haldamiseks. Rakendus optimeerib juhi ning raamatupidaja vahelist koostööd ning annab juhile mõeldud ülevaate ettevõtte finantsolukorrast.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

MAXIMA EESTI OÜ otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Fontes PMP OÜ

22. oktoober 2018

Uudised

Tööriistad