Eesti ja Läti finantssektori ametiühingud teevad koostööd

Eesti Finantssektori Töötajate Liit ja Läti Finantssektori Ametiühing sõlmisid koostöömemorandumi, millega suurendatakse ka töötajate sotsiaalseid tagatisi.

Memorandumi eesmärk on arendada koostööd ja teabevahetust Eesti ja Läti finantssektori töötajate vahel, eesmärgiga luua stabiilne, turvaline ja kasvule orienteeritud töökeskkond ning suurendada töötajate sotsiaalseid tagatisi.
Koostöö seisneb Eesti ja Läti finantssektori ametiühingu omavahelises teabevahetuses, koordineeritud tegevuses ja kogemuste jagamises, kusjuures Läti kolleegidel on valdkonnas pea 8 aasta kogemusi.

Töötajate sotsiaalsete tagatiste suurendamise üheks vahendiks on kollektiivleping. Näiteks selle aasta veebruaris sõlmis Läti finantssektori ametiühing kollektiivlepingu SEB grupiga, mis sätestas mitmeid lisatagatisi lisaks seaduses nõutud miinimumile. Samas on ametiühingu liikmeks olemine iseenesest täiendav tagatis finantssektori töötajatele, kuna ametiühing on efektiivseim vahend seadusest tulenevate töötajate õiguste tõhusaks kaitseks ning töötajate teadlikkuse tõstmiseks nende õigusi ja kohustusi puudutavates küsimustes.

Eesti Finantssektori Töötajate Liidu juhatuse esimees Victoria Saue: „Kuna Baltikumi finantssektoris on võtmetähtsusega tööandjateks samad Skandinaavia taustaga äriühingud, on Eesti ja Läti finantssektori ametiühingute tihedam koostöö asjade loomulik areng. Sõlmitud memorandum saab olema tulevaste ühiste projektide aluseks Balti riikides ja Skandinaavias.”

Läti Finantssektori Ametiühingu juhatuse esimees Andrejs Mežals: „Mitmed finantsasutused Lätis ja Eestis on pikka aega teinud koostööd ning on omavahel tihedalt seotud. Seetõttu on iseenesest mõistetav, et ühiselt tegutsetakse ka töötajate tasandil. Sellest lähtuvalt planeerime laialdasemat koostööd ka partneritega Leedus ja Skandinaavias.”

Tänase seisuga on ametiühingutes esindatud järgmiste tööandjate töötajad:
Eestis Swedbank, Swedbank Investeerimisfondid, SEB Pank, SEB Elu- ja Pensionikindlustus, SEB Liising, Nordea Bank Finland Eesti filiaal, LHV Pank, BIGBANK.
Lätis Altum, Citadele Bank, DNB Bank, ERGO Latvia, Läti Finantsinspektsioon, IF Latvia, JSC Bank “Latvijas Pasta Banka”, Läti Vabariigi Rahandusministeerium, Nordea Bank Plc Läti filiaal, Skandinaviska Enskilda Banken AB Riia filiaal, SEB Bank, SEB Varahaldus, SEB Liising, SEB Elukindlustus, UniCredit Bank.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Merit Palk

Merit Palk on kaasaegne pilvetehnoloogias palgaprogramm, kus professionaalsed võimalused on ühendatud kasutamise lihtsusega. Teil pole vaja süveneda erinevate tasude ja maksude arvestamise nüanssidesse, kogu tarkus on programmis olemas ning tulemus alati 100% õige.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers otsib RAAMATUPIDAJAT

PricewaterhouseCoopers AS

04. veebruar 2019

Uudised

Tööriistad