Eesti ja Läti finantssektori ametiühingud teevad koostööd

Eesti Finantssektori Töötajate Liit ja Läti Finantssektori Ametiühing sõlmisid koostöömemorandumi, millega suurendatakse ka töötajate sotsiaalseid tagatisi.

Memorandumi eesmärk on arendada koostööd ja teabevahetust Eesti ja Läti finantssektori töötajate vahel, eesmärgiga luua stabiilne, turvaline ja kasvule orienteeritud töökeskkond ning suurendada töötajate sotsiaalseid tagatisi.
Koostöö seisneb Eesti ja Läti finantssektori ametiühingu omavahelises teabevahetuses, koordineeritud tegevuses ja kogemuste jagamises, kusjuures Läti kolleegidel on valdkonnas pea 8 aasta kogemusi.

Töötajate sotsiaalsete tagatiste suurendamise üheks vahendiks on kollektiivleping. Näiteks selle aasta veebruaris sõlmis Läti finantssektori ametiühing kollektiivlepingu SEB grupiga, mis sätestas mitmeid lisatagatisi lisaks seaduses nõutud miinimumile. Samas on ametiühingu liikmeks olemine iseenesest täiendav tagatis finantssektori töötajatele, kuna ametiühing on efektiivseim vahend seadusest tulenevate töötajate õiguste tõhusaks kaitseks ning töötajate teadlikkuse tõstmiseks nende õigusi ja kohustusi puudutavates küsimustes.

Eesti Finantssektori Töötajate Liidu juhatuse esimees Victoria Saue: „Kuna Baltikumi finantssektoris on võtmetähtsusega tööandjateks samad Skandinaavia taustaga äriühingud, on Eesti ja Läti finantssektori ametiühingute tihedam koostöö asjade loomulik areng. Sõlmitud memorandum saab olema tulevaste ühiste projektide aluseks Balti riikides ja Skandinaavias.”

Läti Finantssektori Ametiühingu juhatuse esimees Andrejs Mežals: „Mitmed finantsasutused Lätis ja Eestis on pikka aega teinud koostööd ning on omavahel tihedalt seotud. Seetõttu on iseenesest mõistetav, et ühiselt tegutsetakse ka töötajate tasandil. Sellest lähtuvalt planeerime laialdasemat koostööd ka partneritega Leedus ja Skandinaavias.”

Tänase seisuga on ametiühingutes esindatud järgmiste tööandjate töötajad:
Eestis Swedbank, Swedbank Investeerimisfondid, SEB Pank, SEB Elu- ja Pensionikindlustus, SEB Liising, Nordea Bank Finland Eesti filiaal, LHV Pank, BIGBANK.
Lätis Altum, Citadele Bank, DNB Bank, ERGO Latvia, Läti Finantsinspektsioon, IF Latvia, JSC Bank “Latvijas Pasta Banka”, Läti Vabariigi Rahandusministeerium, Nordea Bank Plc Läti filiaal, Skandinaviska Enskilda Banken AB Riia filiaal, SEB Bank, SEB Varahaldus, SEB Liising, SEB Elukindlustus, UniCredit Bank.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV

Keskmistele ja suurtele ettevõtetele mõeldud Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Valdkonna tööpakkumised

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

26. mai 2018

Taxify is looking for an ACCOUNTANT

Taxify OÜ

30. mai 2018

AIANDUSKESKUS HANSAPLANT otsib PEARAAMATUPIDAJAT

Hansaplant Hulgi OÜ

31. mai 2018

Uudised

Tööriistad