Konsolideeritud aruanded – probleem või põnev väljakutse?

Kui ettevõttel on tütarettevõtteid, tuleb reeglina koostada konsolideeritud aastaaruanne, mis peab olema esitatud nii, nagu oleks tegemist ühe ettevõttega.

Äriühenduste kajastamise ja konsolideeritud aruannete koostamise näol on tegemist keerulise, kuid samas põneva raamatupidamisvaldkonnaga.  Kuigi öeldakse, et käbi ei kuku kännust kaugele, võivad ema- ja tütarettevõtete raamatupidamislikud suhted olla segadusttekitavad. Samas on ka Eestis üha rohkem nii siseriiklikke kui ka rahvusvahelisi kontserne, millega kaasnevad konsolideeritud aruande koostamise nõuded. Sestap tasub oma silmaringi ning karjääriedendamise võimalusi aegsasti avardada.

Loeng Äriühendused ja konsolideeritud aruanded VIIMASEID PÄEVI SOODUSHINNAGA!

21.03.2014 Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses

VAATA KAVA
REGISTREERU

Ühepäevasel koolitusel antakse põhjalik ülevaade äriühendustest ja aruannete konsolideerimisest. Teooria kinnistamiseks pakutakse hulgaliselt praktilisi näiteid ja  ülesandeid.

Käsitlemisele tulevad teemad:
•         Mis on äriühendus?
•         Millised on äriühenduse kajastamise erinevad meetodid?
•         Tütar- ja sidusettevõtete kajastamise meetodid
•         Milleks koostada konsolideeritud aruandeid?
•         Millised ettevõtted peavad konsolideeritud aruandeid koostama?
•         Konsolideeritud aruande eelised ja puudused
•         Rida-realt konsolideerimise meetod
•         Välismaiste äriüksuste konsolideerimise iseärasused
•         Konsolideeritud rahavoogude aruanded
•         Kasumi jagamine kontsernis
•         RTJ-de muudatuste mõju äriühenduste kajastamisele ja aruannete konsolideerimisele.

Raamatupidamisülesande lahendus:

Teame, et tootmisruumide rent ja masinate amortisatsioon on kindel igakuine summa. Teame ka, et põhikohaga töötavate töötajate eest tuleb tasuda sotsiaalmaksu olenemata sellest, kas väljamakse on miinimumpalgast suurem või väiksem.
Kui ettevõtja annab tööd kolmele inimesele, kelle hulgas on kooliealise lapse ema, pensionär või mujal põhikohaga töötav inimene, siis ei ole tal kohustust tasuda kuudel, mil töötaja töötasu jääb alla 320 euro, minimaalset sotsiaalmaksu 105,60 EUR . Seega säästab tööandja ruumide rendikulu ja liigse maksukulu ajal, mil nõudlust toodete järgi ei ole. Ka on kodutöö puhul lepingutingimused paindlikumad kui ettevõtja pinnal töötavatel põhikohaga töötajatel.Lektor BDO Eesti AS partner Sven Siling omab ligi 15 aastast audiitorina töötamise kogemust ning on Eesti Vabariigi vandeaudiitor, Eesti Audiitorkogu Metodoloogiakomisjoni ja Eesti Raamatupidajate Kogu nõukoja liige. Sven on spetsialiseerunud finantsauditite juhtimisele ning raamatupidamis- ja auditialaste koolituste andmisele. Sven on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli, omab magistrikraadi majandusarvestuses ning ta on olnud täitevaudiitoriks paljudes ettevõtetetes, mis tegutsevad erinevates majandussektorites nagu näiteks energeetika, ehitus, transiit, tööstus, kaubandus ja pangandus.
 

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Standard ERP on integreeritud äritarkvara keskmistele ja suurtele ettevõtetele.

Standard ERP ühendab endas traditsioonilise ettevõtte ressursiplaneerimise (ERP) ja kliendihalduse (CRM) kõrval laialdasel hulgal erilahendusi lähtuvalt ettevõtte spetsiifikast ning vajadustest.

Veebipõhine Microsoft Dynamics NAV majandustarkvara terviklahendus

Tänapäeva ettevõtete väljakutseks on pidev ärikeskkonna muutumine. Majandus- või äritarkvara peab seejuures olema paindlik, kasvama koos ettevõttega. Samas tuleb koguda ja vaadata oma andmeid täiesti uuel viisil, et teha tuleviku otsuseid, mitte konstateerida minevikku. Majandustarkvara peab olema kaasaegne, hästi integreeritud ja aitama tööaega kokku hoida.

Valdkonna tööpakkumised

LeapIN Business Services is looking for an ACCOUNTANT

LeapIN Business Services OÜ

20. aprill 2018

BonBon Lingerie otsib RAAMATUPIDAJAT

BonBon Lingerie OÜ

01. aprill 2018

Replace otsib RAAMATUPIDAJA-LAOARVESTAJAT

Replace OÜ

23. aprill 2018

Uudised

Tööriistad