Veebruaris laekus makse 340 miljonit eurot

Maksu- ja tolliamet kogus veeburaris 2,9% rohkem makse kui möödunud aastal.

Võrreldes jaanuariga mõjutas kasvu eelkõige juriidilise isiku tulumaksu laekumise vähenemine, kuid aeglustus ka käibemaksu laekumise kasv, teatas rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhataja asetäitja Sven Kirsipuu. Ta märkis, et veebruaris oli kogutud maksude summa tavapäraselt madalam seoses füüsilistele isikute tulumaksutagastuste alustamisega.

Järgneb Sven Kirsipuu kommentaar:

Füüsilise isiku tulumaksu tagastused ületasid veebruaris tasumisi ja laekumine oli seetõttu -17,5 miljonit eurot. Tagastused olid seejuures 50 miljonit eurot, mis on pea 9 miljonit eurot vähem kui aasta tagasi samal kuul. Veebruari lõpu seisuga oli tuludeklaratsiooni esitanud üle 430 000 isiku, tagastamisele kuulus 69,7 miljonit eurot ja juurdemääramisi oli 3,8 miljonit eurot. Riigieelarve aluseks olnud prognoosis on kogu 2014. aasta tagastuste mahuks oodatud ligi 100 miljonit eurot ning juurdemääramisteks 23 miljonit eurot.

Hõive ja palga tasemed vähenesid jaanuaris detsembriga võrreldes, see on tavapärane ja seotud sesoonsusega. Aastaga tõusis hõivatute arv 0,6 protsenti ja väljamakstud palgad on 7,5 protsenti suuremad. Kiirem kasv oli seejuures jae- ja hulgikaubanduse sektoris, kus palga väljamaksete tõus on olnud kahekohaline.

Käibemaksu laekus veebruaris 121,9 miljonit eurot ehk 4,2 protsenti rohkem kui 2013. aasta alguses. Sarnaselt tööturu arengust sõltuvate maksudega laekus ka käibemaksu veebruaris sesoonsusest tulenevalt eelmisest kuust vähem. Lisaks hoidis laekumise kasvu tagasi ka eelmise kuu ja aasta sama perioodiga tõusnud maksutagastuste osakaal, mis oli suurem kui sel kuul deklareeritud tagastuste kogumaht. Selle mõjul võib suureneda aga omakorda märtsikuu käibemaksu laekumine.

Kui suuremate tegevusalade maksustatav käive kasvas jaanuaris keskmiselt 1,6 protsenti, siis muude tegevusalade keskmine vähenes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 7,3 protsenti. Käivete vähenemist põhjustab muu hulgas maksu- ja tolliameti aktiivne tegevus käibemaksupettustega, mis puhastab ettevõtlussektorit niinimetatud variettevõtete fiktiivsetest käivetest.

Osale arutelus

Toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Raamatupidajat sotsiaalmeedias

RSS
Palgakalkulaator
Maksuvabastus (kuu)
Maksuvabastus (aasta)

Toetajad:

Tarkvara

Majandustarkvara RAPID

Tarkvaraga RAPID saate korraldada keskmise või väikese ettevõtte raamatupidamise ja majandusarvestuse - laoarvestus, palgaarvestus, teenindus, üüriarvestus, jm. RAPIDi tasuta versiooniga saab töö tehtud üksikettevõtja, alustav ettevõte või mittetulundusühing.

Parima juhtimisaruandluse ja automatiseeritud raamatupidamisega majandustarkvara Suno365

Columbus Eesti on toonud turule uue täisfunktsionaalse majandustarkvara Suno365. Tegu on pilvepõhise ja kuutasulise majandustarkvaraga (ERP) ettevõtetele, kes hindavad kaasaegseid lahendusi taskukohaste kuludega.

Valdkonna tööpakkumised

STORA ENSO PACKAGING AS otsib RAAMATUPIDAJAT ja VANEMRAAMATUPIDAJAT

Tammiste Personalibüroo OÜ

13. november 2018

MAXIMA EESTI OÜ ootab oma meeskonda PALGAARVESTAJAT

Maxima Eesti OÜ

19. november 2018

Uudised

Tööriistad